Apple'dan tehdit gibi iOS 7 açıklaması!

Apple'ın yaptığı yeni iOS 7 açıklaması, bazıları için ciddi bir tehdit anlamını taşıyor!

Apple'dan tehdit gibi iOS 7 açıklaması!

Bugüne kadar Microsoft'un yazılımcılara sadece Windows 8 için yazılım geliştirin, önceki sürümleri unutun dediğine şahit olmadık. Ancak söz konusu Apple olunca bunu da gördük. Teknoloji devinden yapılan son açıklamada yazılımcılara çağrı yapılıyor ve iOS 7'yi bir an önce tercih etmeleri, aksi halde iStore'da barınamayacakları belirtiliyor.

Apple'ın yazılım geliştiricilere yaptığı bu uyarı gayet net ama bir o kadar da sert... 14 Şubat 2014 tarihine kadar iOS 7 öncesi geliştirilen uygulamalarına iOS 7 uyumluluğu sağlamayan geliştiriciler için yolun sonu görünüyor gibi... Apple'ın buradaki en önemli amacı elbette iOS 7'ye tam adapte olmuş bir uygulamalar zinciri ve eski sürümle yaşanan bazı sorunlardan kurtulma isteği.

Ancak Apple'ın bu teklifinin kullanıcılar için can sıkıcı bir yanı da var: Telefonlarında eski sürüm uygulamaları kullanmak isteyenler (örneğin iPhone 3G veya 3GS kullananlar) iOS 7 uyumluluğu kazanan uygulamalarda çok fazla sorun yaşayabilir. İşte bu durum, iOS 7'ye güncellenmeyen cihazların sahiplerinin canını çok sıkacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

Kafayi siyirmislar belli yani :)

Demekki apple icin sadece kullananlar degil gelistiriciler de kole gibi goruluyor, yazik ya deli gibi savunurlar birde sunu.

bir firma ne kadar sert ve kesin kararlar alırsa o kadar kullanıcı kaybedip düşüşe geçer. sonundada batar . bu apple olsa bile.....

epıl, her haliyle tırt olan aypon 5 serisinden beklediği ilgiyi göremeyince, eski modelleri "zorla yeniletme" kararı almış :) Eski ayponlarınızı kağıt ağırlığı, kapı-pencere takozu ve vb farklı alanlarda değerlendirmeniz veya direkt aşağıya atmanız için size bir imkan sunulmuş. Daha ne olsun ? Yaşasın epıl, yaşasın aypon...! Hülooğğğğ.....!!!!

sevgili Apple'dan gelecek için son derece gerçekçi ve çok doğru bir hamle. ios gibi benzersiz bir yazılımı piyasada ki diğer dandirik sistemlerle karşılaştırmayın lütfen...

Nasıl haber yapıyorsunuz anlayabilmiş değilim. Adamlar bir an önce uyumlu hale getirin diye sert bir açıklama yapmışlar ki bu tamamen müşteri memnuniyeti ve kendi ekosistemleri açısından çok güzel birşey bu açıklamadan önceki telefonlara yüklenemez olmasını nasıl çıkardınız aklım almıyor. AppStore iOS 5 kullanıyorsan ona uygun sürümünü iOS 4 kullanıyorsan ona uygun sürümünü nulup otomatik indiriyor zaten gerçekten şarlatansınız başka birşey değil.

Bence gayet mantikli hala yeni ios klavyesi kullanmayan taa ios5den kalan klavyeler icinde adapte ve berbat bi gorunum veriyor

Paragöz apple. Aynı zamanda bir ipod bir android tablet almıştım ipod çöp oldu tablete hala istediğim birçok uygulamayı kurabiliyorum. Ipod ise en basit uygulamalari bile alamiyor ios 6 yukleyin diyip duruyor. (Cihaza ne yazikki en son 4.x surumu kurulabiliyor.)

birincisi normalde bir teknoloji sitesinin tarafsız olması gerek. apple haberi yapıyorsun iconlarda android simgeleri ne alaka. bu bilinçli mi yapılıyor yani mesaj vermeye çalışıyorsunuz. ikincisi bu haber sitesinin ios hakkındada zayıf bir bilgiye sahip oldukları anlaşılıyor. güncellenmeyen iphonelar zaten yeni sürüm uygulamaları yükleyemiyor eski sürüme yönlendiriyor.

Allah Allah var mı böyle bir lüks :D

android fanboylar yanlış anlayıp bi tarafından uydurdukları hikayelere inandırmayı tercih edebilir ama burda appleın asıl yapmak istediği uygulamaların ios 7 tasarımına uyum sağlamasını istemek. app storeda hala ios 7 klavyesini bile desteklemeyen uygulamalar var. whatsapp bile öyleydi birkaç hafta önceki güncellemeye kadar.

Tezahürat şeklinde şu gerçeği dile getiriyorum. ...Apple demek tekel demek ,....la la la (zaten tezahüratın gerisini kolayca bulabilir ve kendinizce uydurabilirsiniz.)

bu kadar yanlış anlamak için kendinizi mi zorladınız? apple önceki sistemleri desteklemeyin diye bir şey demiş mi? bir sürü uygulama ios 6 ve ios 7 için ayrı ayrı tasarıma sahip. hepsi bunların ikisini de desteklese ne kaybeder?

harikasın Apple mantıklı ...

sonra IOS 7 nin kullanım niye yüksek al işte açık tehdit ediyor

3g var elimde bi halta yaramiyor hic bi uygulama yuklenmiyor ki

hayırdır. Yoksa beklediğin kadar kurtlu elma satamadın diye mi bu kadar baskı Apple.

Mantıklı. Güncellenmeyen uygulamalar sorun çıkarabiliyor. Bu şekilde bir zorunluluk çıkınca yapımcılar mecbur güncelleyecek ve store'da sorunlu hiçbir uygulama kalmayacak. Appstore'un farkı işte uyumluluk sorunu diye birşey yok kalite akıyor. Dandroidciler yeni bir uygulama gördüklerinde telefonunuzla uyumlu değildir veya uygulama çalışmayı durdurdu hatası almaya devam etsin :)) Bu arada eski iOS sürümü kullananlar için de bir sorun yok çünkü Apple o sürümü destekleyen en son versiyonu indirmesine izin veriyor.

ios 6 ya geri dönüşüm mümkünmü arkadaşlarla

@24 Ara 2013 09:26 hayır değil..

microsoft xp'yi bitirmek için güncellemeleri kesiceğini açıkladığını hatırlıyorum ama pek bir faydası olmadı hala çok ciddi bir kullanım oranı var..

En azından android deki gibi belli başlı ürünlere güncelleme verip belli başlı ürünlere vermeme gibi bir durumu söz konusu değil

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost