Apple'dan yeni iPhone'a yeni özellik!

Apple'ın yeni patent başvurusu ile, bir sonraki iPhone ve iPad'lerde bu özelliği de görebiliriz!

  • Ertuğrul Süngü
Apple'dan yeni iPhone'a yeni özellik!
Apple cep telefonlarını korumak istiyor

Arabalarımızda yıllardır bulunan alarmları ya da bazı evlerde bulunan ve yanlış eller tarafından dokunulduğu anda sesini tüm mahalleye duyuran alarmları düşünün... Eğer bu açıklama size yetiyorsa, Apple'ın bir sonraki adımında hayatımıza girecek yeni hırsızlık önleyici uygulama için hazırsınız demektir.

Geçtiğimiz günlerde, hırsızlığa karşı ses ile uyandırma sisteminin patentini almak üzere girişimlerini başlatan Apple, "Taşınabilir elektronik cihazlar için hareket algılama tabanlı hırsızlık sistemi" adı altında bulunan bir uygulamanın haklarının peşinde. Uygulama gerçeğe dönüştüğü anda, örneğin bir sonraki iPhone ve iPad'ler, algıladığı farklı hareketlenmeler sonucunda hırsızlığı işaret eden sesler çıkartarak yerini belli edecek. Bir çalıntı durumu fark ettiği zaman telefonun kendiliğinden alarm vereceğini iddia eden yetkililer, çalıntı durumunu hareket algılama yöntemi ile çözmeyi hedefliyor. Normal kullanıcının telefonu kullanma alışkanlıkları ve kullanım şeklini ezberleyecek olan uygulama, cihaz farklı bir kişi tarafından kullanıldığı anda, yabancıyı dokunuşları sayesinde algılayacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

eğer cihaz hareketleri iyi ezberleyemezse kötü olur. sahibini hırsız gibi algılayıp sinemada, derste, toplantıda alarm verebilir.

Apple her zaman ki gibi hayal kuruyor bu imkansız bir olay...

Böyle bir şeyin henüz olacağını sanmıyorum. Ama olsa iyi olur elbet

NASIL FARKLI BİR ALIŞ OLACAK Kİ O TELEFON ONU FARK EDECEK? HİKAYE, MAKSAT PATEN PEŞİNDE KOŞMAK BAŞKALARINI ENGELLEMEK..

Yapılabilir, telefonu çalan kişi ile esas kullanıcısı arasında bir dünya kullanım farkı olacağından, belirli kriterleri tamamıyla yerine getiremeyeceğine göre çalan kişi, yapılırsa güzel olabilir. Mantık güzel ama ben iFan değilim, Android fanıyım, Android şuan ki mobil cihazlardaki en iyi işletim sistemi diyebilirim. Windows Phone'ı da destekliyorum ama her zaman açık kaynak işletim sistemleri daha iyidir. iPhone bir dünya para verip kısıtlamaları ile uğraşamam.

herkesin imzası farklı değil mi, ya da yazısı. iphone u yapan merak etmeyin kullanım farkını da adapte eder.

olabilecek bir olay sürekli iphone kullanan biri tek eliyle telefonda mesaj yazar mesela hırsız iki eliyle yazmaya kalktı mı alarm verebilir kaldı ki icloud sayesinde cihaz bulunabilir.

harita uygulamasındaki gibi çok başarılı(!) birşey ortaya çıkacak herhalde. evde kardeşiniz yada çocuğpunuz telefonla oynarken hırsız damgası yiyecek. şahane valla.

Ben 3 Sene Once Samsung Omnia Telefonuma Buna Benzer Bir Program Kurmustum.Windows Tabanli Cep Kullanicilari Bilir.Cihazin On Yuzundeki Kamerasinin Uzerinde Avuc(Elinizi Gezdirdiginiz Zaman) Telefon Uyari Veriyordu Cok Saglikli Olmasada Calistigi Zamanlar Var idi. Uzun Zaman Gecti Ingilizce Adini Unuttum Fakat Turkcesi Hirsizlik Alarm Programiydi Suan Apple Kargasinin Almaya Calistigida Patent Aslinda Buna Benzer Bir Program.Tabi Birazda Gunumuzde Fazlasiyla Var Olan Sensorler Yardimiyla..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play