Apple'dan yeni iPhone ve iPad rekorları!

Apple, gerileyen pazar payına rağmen, iPhone ve iPad'le kendi rekorlarını kırmaya devam ediyor!

Apple'dan yeni iPhone ve iPad rekorları!

Apple, dünya çapında pazar payı kaybetmeye devam etse de kendi rekorlarını kırmaktan vazgeçmiyor.

Firmanın 2014'ün ilk çeyreğinde (Ekim 2013 - Aralık 2013 dönemini kapsıyor) kayda geçirdiği rekorlar arasında, 51 milyon iPhone satışı var. Bir sene önceki çeyrekte bu sayı 47.8 milyon idi. Şirketin gelirler toplantısında konuşan Apple CFO'su Peter Oppenheimer, hangi iPhone modelinin ne kadar sattığını açıklamasa da iPhone 5S'te tedarik sıkıntıları yaşadıklarını, tüm serinin ilk kez 50 milyonu geçtiğini söyledi. iPhone 5C'nin satışlarıyla ilgili herhangi bir açıklama ise yapılmadı.

Önceki seneki çeyrekte 22.9 milyon satan iPad de 26 milyon satış rakamına ulaşarak rekor kırdı. iPad Air ve Retina ekranlı iPad mini'nin bu başarıda katkısı büyük olsa gerek. Mac satışları ise 4.1 milyondan 4.8 milyona yükseldi.

Oppenheimer, iOS cihazlarının yüzde 80'inin işletim sisteminin şu anki son sürümü olan iOS 7'yi kullandığını söyledi. Apple'ın gerileyen tek ürünü ise iPod oldu. Bir yıl önceki çeyrekte 12.6 milyon satan iPod, Apple'ın dördüncü çeyreğinde sadece 6 milyon satıldı.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

APPLE DE NOKİANIN İZİNDEN GİDİYOR ÖZELLİKLE İPHONE KONUSUNDA

@30 Oca 2014 22:11 Apple hiç bir firmanın yada markanın izinden gitmiyor. Diğer markaların teknolojik anlamda katamayacağı bir marka değeri ve kalitesini dünyaya pazarlayan bir şirket. Bunu diğer şirketlerin hiç biri bu kadar iyi yapmıyor.

22.11 ne alakası var? hangi bakımdan bunu yazdın?

Apple emeğe saygı göstermek gerek güzel bir marka; ama gerçekten insanları sömüren bir yapısı var.

kalite akıyor resmen bu aletlerden, android ile ilgili bütün bildiklerinizi unutun. Apple iPad Air bir sonraki alacağım cihaz olacak.

22.21 olarak NOKİA VE APPLENİN ÇOĞU ÜRÜNÜNÜ KULLANMIŞ BİRİ OLARAK SÖYLÜYORUM EVE APPLE TASARIM KALİTE ANLAMINDA HER ŞEYİ VERİYOR FAKAT GELİŞTİRME YOK ...AYNI ŞEYİ NOKİA DA YILLAR ÖNCE YAPTI VE SONUCU ORTADA APPLE NOKİA KADAR ÇIKMAZA GİDER Mİ BİLİNMEZ ÇÜNKÜ ABD NİN DESTEKLEDİĞİ MARKALAR LİSTESİNDE

Apple mı rekor kırıyor yalan...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir