Apple'dan yeni sürprizlere hazırlanın!

Tim Cook müjdeyi verdi: 2014 yılı içerisinde çok farklı Apple ürünleri görmeye hazırlanın!

Apple'dan yeni sürprizlere hazırlanın!
Cook'un üstü kapalı sözleri merak uyandırıyor

2000'li yıllara kıyasla Apple, son dört yıldır yenilik konusunda çok da büyük adımlar atabilmiş değil. Halen aynı ürünlerin yenilenmiş modelleriyle karşımıza çıkan firma, öyle görünüyor ki bu gidişata bir dur demeyi planlıyor.

Apple'ın CEO'su Tim Cook'un verdiği bir röportajda, firmanın yeni ürünler üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. The Wall Street Journal, Cook'un bir cümlesini şu şekilde yayınladı; "Artık yeni ve farklı Apple ürün kategorilerimiz olacak. An itibarı ile bunlardan bahsetmem ne yazık ki mümkün değil fakat gerçekten harika ürünler üzerinde çalışıyoruz."

WSJ ekibinin kendisine ısrarla yönelttiği sorular arasında bulunan "Yeni ürünlerden mi bahsediyorsunuz, yoksa hali hazırda olanları geliştirmekten mi?" şeklindeki soruya Cook, "Mantıklı" olan herkes Apple'ın arka planda yeni kategori ürünler üzerinde çalıştığını tahmin edecektir" şeklinde bir cevap verdi.

Cook bir süredir Apple ürün yelpazesinin büyüyeceği hakkındaki farklı haberlerle gündeme geliyor. Çalışanlarına "2014 yılına, müşterilerimizin çok seveceğini düşündüğümüz yeni ve büyük planlarla gireceğiz" şeklinde aktardığı sözleri ardından röportajında da yeniliklerden bahsetmesi, bir şeylerin değişeceğinin işaretçisi gibi gözüküyor. Cook aynı zaman 2013 yılı içerisinde Apple'ın giyilebilir teknoloji cihazları üreteceğini de dile getirmişti. Daha da önemlisi son zamanlarda internet ortamında sıkça konuşulan, oyun oymaya imkan sunan TV set-top box ürününü de unutmamak lazım.

iPhone ve iPad'lerin son çeyrekteki satış grafikleri, birçok finans analistine göre "hayal kırıklığı" durumunda. Cook ise bu yorumlara karşı Apple hisselerindeki alımı işaret ederek, "Ne yaptığımızı çok iyi biliyoruz ve planlarımız doğrultusunda emin adımlar atıyoruz." dedi.  

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

iPod Touch 5S falan çıksın bence.Çoğu kişi bekliyor bunu.Zaten Apple İpod Touch'ı baya sattı diyebilirim.Bunun dışındaki yorumum,eğer yeni iPad ve iPhone modelleri çıkarsa kalırım.Yani cidden çok şaşırırım.Zaten iPad 3'te aynı olay yaşanmıştı ve birçok kişi mağdur kalmıştı.Eğer iPad Air satıştan kaldırılıp yeni bir iPad modeli satışa sunulursa Apple fanlarının bile bu cihazı çok hoş karşılayacaklarını sanmıyorum.Zaten İpad Air beklenildiği gibi bir satış rakamına ulaşmamıştı,yeni model çıkarsa hiç satamaz.En fazla yeni iPad almayı düşünen kişiler o modeli alabilirler.Aynı şekilde iPhone'da da satış rakamları azalır.Apple her geçen modelde yeni özellikler ekliyor ve satış yapıyor.Zaten bu şekilde birbirlerine yakın tarihlerde ürünler çıkarmaya kalkışırsa ürünlere ekleyecek yeni teknolojiler bulamayacak ve sonunda ortada kalacak.Aynı zamanda güncelleme desteği konusunda da sıkıntılar çıkacak ve insanlar artık Samsung gibi Android işletim sistemine sahip cihazlara yönelecekler.Siz bu durumu nasıl değerlendiiyorsunuz?

Düşüşün tek sebebi fahiş fiyatlar. Çek bakalım üç yüz lira aşağı. Piyasada üst düzel android cihaz kalıyor mu.

Jobs mezarından kalkıp gelemez de bunlar s.carsa. Inşallah mahvetmezler.

Apple gibi gereksiz markaya niye para veriyoruz diye merak edip standdan uzaklaşanlar artacak... batış çok yakında...

Para yoksa almayın zorla değil Apple 1 numara

Valla kimse kusura bakmasın Apple 1 numara android telefonlarda destek yok 1 güncelleme geliyor başka yok wp larda 36 destek sozu verildi ama yeni özellik zaten yokta gelen güncellemeler hata gidermesi genelde ama sistem hala sorunlarla dolu. Hala kamerada sararma var ve doğru düzgün çalışan bir müzik çalar yok 8.1 ile gelen özelliklere bakacak olursak onunda bi artısı yok bildirim merkezi falan göz boyamak için yapılmış. Ben telefonu alalı 24 ay oldu nerdeyse yeni ve işe yarar bir güncelleme gelmedi daha o yüzden Apple 1 numara şuan 920 kullanıyorum ama benim telefon akıllanmadan destek kesilecek bu gidişle 24 ayda şarj problemini çözemedi Microsoft gerisini siz düşünün artık. Mağazaya gelince zaten rezalet tamam popüler uygulamaların çoğu geldi ama işe yarar uygulama yok hepsi sorunlu ve eksiklerle dolu

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir