Fotoğraf da çekiyorlar: Yeni iPod'lar burada!

Apple'ın patronu Steve Jobs fotoğraf çeken iPod'larla geri döndü: İşte Apple'ın yepyeni canavarları.

Apple'ın inanılmaz piyasa değeri

Apple'ın inanılmaz piyasa değeri
Apple'ın senetleri Steve Jobs'un sağlığına bağlı

Apple'ın hisse senetleri bu iki katına çıkarak şirketin toplam piyasa değerini 155 milyar dolara taşıdı. iPhone'un rakibi olan BlackBerry'i üreten Research in Motion'u üçe katlayan bu piyasa değeri halen Microsoft'un 221 milyar dolarlık değerinin gerisinde.

Büyük şirketlerin karakterlerinde ve başarılarında CEO'larının büyük payı vardır. Hatta Apple için bu durum o kadar geçerli ki, Steve Jobs'un ortaya çıkışının iPod'ları gölgede bırakıp bırakmayacağı bile tartışıldı. Ama korkulan olmadı. Eskisine göre daha uygun fiyatlı ve daha geniş kapasiteli iPod'ların tanıtımı yabancı basın tarafından başarılı bulundu.

Jobs'un zamanlamasının çok iyi olmasının bir sebebi de Amerika'da tatil sezonunun yaklaşması. Alışverişin tavan yaptığı bu dönemde tanıtımlar bütün şirketler için hayati bir önem taşıyor. Geçen yılın son çeyreğinde Aralık ayı ağırlıklı satışlar, Apple'ın cirosunun yüzde 30'unu oluşturuyordu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

ipod touch a kamera koymadılar ya gittiler nanoya koydular çok kırıldım apple a

apple merkez bankası gibi, hem kendi üretiyor hem çok pahalıya çok fazla sayıda ürün satıyor (bilgisayar hariç)
ben appleı sevmem ama telefnu ve müzik çalarları bu konuda çok iyi. birde bağnaz olmayıp diğer teknolojileride dahil etse güzel olacak fakat standart teknolojilerde hep geriden geliyorlar.
steve amcayla birgün şöyle kamp edasıyla bir daha falan çıkmak isterdim steve akşam yanan ateşin başında senin iphone ile bir fotoğraf çekinelim sonra bu fotoları birilerine mail atalım:))) steve amca özel fotoğrafçısıyla gezdiği için kameraya önem vermiyor ama herşey bir gün değişecek 1 er 1er megapixelller artacak ve mutlu edecek birilerini.

Orjinali çıkmadan sahtesini yapmışlardı zaten ama gereken bir modeldi.Fiyatları oldukça iddialı geldi bana.Normal bir Mp3 fiyatına oranla pahalı bir müzik çalar ama Türkiye fiyatlarına göre Amerika fiyatları çok iyi görünüyor.Tabii ordan alabilme durumunuz varsa.Chromatic lerin de fiyatlarının düştüğü haberi verildi ama bakalım bizim ülkemize ne zaman yansicak? GG de hala 8 GB Chromatik >= 260 YTL.Tekno marketlerde ise GG+100 ya da GG+200 arasında değişiyor fiyatları..

Birsey unutulmus : ipod larin fm radyosunda durdurma kaldigi yerden dinleme, geri alma, ve begendiginiz sarkilari Isaretleyebilme ozellikleri var (sarkiciyi ve sarki adini kendisi taniyip tagliyor) ayrica voice over var ve turkce destekli, turkce olarak sarkilarin ve sarkicilarin adini soyluyor.

bunlarda renkli sabunlar, bu pahalı sabunla millet neresini sabunlar bilmem ama apple gibi sömürgeci bir firmanın hiçbir ürününü eevime dahi sokmuyorum ve sokmayacağımda, Aşkı Memnu dizisinde hava atmak için iphone ile konuşup gösteriş yapıyorlar... ama ben dediğim gibi bu sabunu tuvaletime bile koymam...!!!

sömürgeciliği ve tekelciliği ile milleti bezdiren bu firmaya ürünlerini alarak destek veren tüm a-kıllı arkadaşlara kolay gele

Classic 250 mı o yurtdışı fiyatı olmasın aksi taktirde sarın 5 tane
xD

Hehehe tekelci der gider windows kullanırsınız tekelci mekelci diğer bütün firmalar Apple'ı taklit ediyor en azından şirketin mantalitesi var diğerleri gibi koyun değil. Param olsa bütün evimi apple ile kaplarım zaten pc falan mac ama sırf bu sözlere inat paam olursa evin duvarlarını imacten kaplatıcam. :D

kısaca tükürdüğünü yalıyor denilebilir

Sömürgei tekel diyenler acaba hayatlarında kaç sömürgeci şirkete para veriyorlar günde bi hesap yapsınlar. Lafa gelince konuşurlar o şöyle bu böyle diye ama, kıyafetlerinden, içiyorlarsa sigaralarına, dışarda yemek yedikleri yerlerden, kullandıkları müzik aletlerine kadar herşeyleri o sömürgelerdendir. Bu kadar içiçe girdikten sonra Apple yine en az sömürgeci şirket kalıyor. Eğer bugün Apple olmasaydı teknolojik açıdan Dünya'da birçok şey eksik kalacaktı. Ve asla ama asla estetik,pratiklik ve son teknoloji biraraya gelemeyecekti hiçbir üründe.

ipod touch 'a da koyarlar camera 3 ay sonra bu sirket politikasi,capitlilasyon dunyasi,
yeni hic birsey yok sadece biraz rutus yapmislar
gerci sevrim apple'i hatta macbook pro'sinu kulaniyorum 17 inc ve ipod clasic kulaniyorum
ama bu indirimli fiyatlarin ardindan doymus piyasaya yeni urun cikrtip tekrar ayni piyasaya mal satacaklar,amac kurunun suyunu cikarmak gibi birsey
tesekkurler

ipod un bu kameralı modellerinin ne zaman çıkacağı belli mi?

Fiyatlar bu aralar hayli uygun.

aslında fotoğraf çekemiyor, çekebilmesi için gereken modül çok büyük olduğundan ve ipoda sığmadığından sadece vidyo kaydı yapabiliyor..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir