Apple fanlarının sevgilisi: MagSafe değişiyor

Apple yeni MacBook Pro ve Air'leriyle şov yapmaya hazır. Ama kimse bu özellikten bahsetmiyor!

Apple fanlarının sevgilisi: MagSafe değişiyor

Aldığı patent ve geliştirdiği teknolojilerle yıldızını parlatan Apple'ın, önümüzdeki hafta başlayacak olan Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı'nda yeni MacBook Pro ve MacBook Air modellerini tanıtması bekleniyor. Elbette yeni ürünler yepyeni özellikler getirecek ama bizim aklımıza takılan soru şu: Tüm Apple fanlarının beğendiği bir Apple icadı olan MagSafe'in durumu ne olacak?

İlk kez Apple'ın MacBook Pro dizüstü bilgisayarlarında kullanılan manyetik şarj adaptörü olan MagSafe, bilindiği gibi örneğin kabloya takıldığınızda MacBook'u da peşinden sürüklemenize izin vermeyerek anında serbest kalıyor. Bu zekice düşünülmüş özellik o günden bu yana herhangi diğer dizüstü bilgisayarlar tarafından taklit edilemedi ve yakın gelecekte de bunu beklemiyoruz. Gelen dedikodulara göre Apple, önümüzdeki hafta düzenlenecek olan Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı'nda yeni MacBook Pro ve MacBook Air'lerini tanıtırken bizlere MagSafe'e ilişkin bir takım yenilikler de gösterecek. Bekleyip göreceğiz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Hayirrrrrr

Apple pişmanlıktır :))

çok gereksiz saçma bi özellik neden bu kadar abarttınız ki?

Hemen serbest kalabiliyorsa her an serbest te kalabilir...

@10 Haz 2013 12:21 Öncelikle bir bilişim markette incelemenizi tavsiye ederim. Söylenen durumlarda kendini bırakacak mıknatıslar kullanılmış. Daha önceden bir kaç kez tanıdıklarımın macbook'larında tecrübe ettiğim özellik gerçekten ince düşünülmüş. Ayrıca yönü doğrumu değilmi gibi kabloya bakmanıza gerek yok. Karanlıkta bile kabloyu el yordamıyla bakmadan girişin olduğu yere uzatırsanız kendisi hemen kenetleniyor; Fakat, abartılacak bir özellik değil Kısaca kolaylık denebilir.

her zaman ki gibi yine muazzam özelliklerle geliyor yalnız magsafe girişi enerji açısından bir fayda sağlar mı acaba merak ettim.

breh breh breh büyük bir özellik......birdeşunu söyleseniz apple de yapacağınız her şey paralıdır..... E.D.

Bir insanın apple kullanması için , zeka seviyesinin de kabloya takılıp takılmadığını anlayamayacak düzeyde olması lazım onun için apple kullanıcılarına gerekli bu. Öte yandan normal bir insan için gereksiz hatta rastgele çıkıp duracağı için zararlı bir yapı :)

@10 Haz 2013 13:19 Onu kullanan adamlardan hiç birinin şu ana kadar rastegle çıktgını duymadim ve görmedim. Bende bile rasgele çıkmıyor.

@10 Haz 2013 13:19 Bir ürünü veya markayı kullanan insanlara nasıl bukadar rahat hakaret edebiliyorsunuz? Sevmediğiniz bir ürünse kullanmazsınız bu kadar basit.

magsafe'i kullandim gercekten guzel. sadece serbest kalma durumu degil, yaklastirinca otomatik giriyor iceriye :)

yorumlardan anlaşılan macbook pro veya air kullananların sayısı en fazla bir, gerisi notebookumuzla altta kalmayalım, çamur atalım çabası

@10 Haz 2013 15:34 E artık seninle 2 olmuş. Hadi bunu çılgın bi partiyle kutlayın :))

ben 8 sene windows kullandıktan sonra 2 ay once retina macbook pro ya terfi ettim para bırıktırıp sizi temin ederim 2 katı para verıyorsunuz ama 2 katı performans alıyorsunuz 2880*1800 çözünürlükten tutun birleşik olarak sunulan hem dahılı hem harıcı ekran kartlarından tutun tamamen flash mimari üzerine uretılmesınden tutun kasa kalıtesınden tutun üzerindeki daha aldıgınız gibi ihtiyacınız olacak onlarca lisanslı yazılımdan tutun virüs trojen truva atı gibi riskin olmamasından tutun kayıt defteri olmamasından dolayı pc nin şişmemesinden tutun bir ornek verecek olursam mountain lion 40 tl iken bir windows 7ultime 500 tl windows os mac osx den daha iyi diyen insanın QI su 30 u geçmez bu zekaylada yer içer uyur ürer başkada bir işe yaramaz

@14 Haz 2013 12:34 şu apple fanlığını bir bıraksan. IQ ne alaka, illaki sonuçları suratına mı çarpalım.

soket sakat ters girebilir boom...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir