Apple: Garip bir yasak daha!

Bu sefer yasaklanan iPhone uygulaması ne erotik, ne de sakıncalı. İşin içindeyse sadece "tuşlar" var

  • Ali Güngör
Popüler uygulama yasaklandı
Camera+ çok popülerdi

Apple, Tap Tap Tap'ın geliştirdiği Camera+ uygulamasını App Store'dan anlaşma şartlarına uymadığı gerekçesiyle kaldırdı.

Son derece popüler olan ve yapımcısına sadece 2 ay içerisinde 500.000 dolar kazandıran gelişmiş fotoğraf çekme uygulaması son derece popüler olmuştu.

Bu uygulama aynı zamanda iPhone'un ses tuşlarının kamera tuşu olarak kullanılmasına imkan tanıyordu. İşte bu, yasaklanma sebebi oldu çünkü Apple bu tür kullanımların kullanıcıların kafasını karıştırabileceğini düşünüyor.

Tap Tap Tap uygulamadaki özelliği gizleyip daha sonra internette nasıl kullanılacağını yaydığı için uygulama 2. defa kaldırıldı. Apple, geliştiriciyi App Store'da tamamen yasaklayabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

acaba ne yapmaya calisiyorlar.

İphone 3gs harika ya ...

Bu resimdeki 4g önde kamerası var

Bu resimdeki 4g önde kamerası var
-------
4G diye birsey yok. 4. kusak Apple var. Apple 4G kullanamiyor henuz gelecek yil cikacak 4gs modeli 4kusak baglanti kullanmaya baslayacak simdiden para biriktirmeye baslayin sevgili apple fanboylari.

iPhone harika falan değil. Hitler'de bir zamanlar Time dergisine kapak olmuştu. Ama bugün hiç kimse Hitler harika bir adamdı demiyor. Uygulama çok gereksizmiş e haliyle haberide öyle sayın appleseverler.

acaba ne yapmaya calisiyorlar.
--------------

kendi uygulamalarını satabilmek için başkalarının geliştirdiği ve başarılı olan uygulamaları app store'den kaldırıyorlar. zaten flash'a karşı çıkmalarının tek sebebide app store'nin flash'la başedemiyeceği gerçeğidir.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play