Apple, hacker'larla baş edemiyor!

Yeni iPhone da hacker kurbanı oldu: Geohot takma ismini kullanan hacker yeni iPhone'u nasıl kırdı?

  • Ümit Öncel
Apple, hacker'larla baş edemiyor!
Yeni iPhone da kırıldı!

iPhone dünya çapında satış rekorları kırarken, Apple tüm kullanıcıların cihazı kendi koyduğu şartlara uygun şekilde kullanmasını istiyor. Bu şartlar içerisinde iPhone'un hangi operatörler ile uyumlu olduğu ve sadece Apple'ın onayladığı uygulamaların çalışması gibi koşullar yer alıyor. Fakat hacker'lar bu kuralları yıkmak için her seferinde özel yöntemler geliştiriyorlar ve yeni iPhone için de durum farklı olmadı.

İnternette Geohot takma adını kullanan George Hotz yeni iPhone'u da kırmayı başardı. Sadece 30 saniye süren bir işlem sonrasında Geohot'un "jailbraking" yöntemini kullanan iPhone kullanıcıları artık telefonlarına istedikleri tüm uygulamaları kurabiliyorlar. Fakat Geohot'un önceki "jailbraker" uygulamalarından farklı olarak bu kez sadece Windows kullanıcıları bu yöntemi deneyebilecekler. Ayrıca yeni yöntemin yayınlanan sürümü kullanıcıların telefonlarını farklı operatörler ile kullanmalarına da imkan vermiyor. Geohot, bunu deneyen iPhone sahiplerinin telefonlarını bir daha kullanamama riski ile karşılaşacaklarını söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

hep Apple'ın istediği olcak değil ya. Bi kere de bizim istediğimiz olsun. :)

kırmışda hayattan soguttu çalısana kadar, dev team i beklemedik atladik sazan gibi 1 günüm yalan oldu blackra1n i oldurana kadar

Kesinlikle birsey yapmamalı! Bıraksın herkes istediği gibi kullansın. Apple ın dediği gibi kullanırsak ne anlamı kalır ki iPhone un? Hesap makinası olur anca. Jb siz kesinlikle kullanmam. 3.1.2 jb çıktığı saat guncelleyip jb yaptım. Sen çok yaşa GEOHOT :)

Apple "kırılmaz" bir yamasını çıkartır. :)

Apple "kırılmaz" bir yamasını çıkartır. :)
---------

İmkansız yoktur ! Yada mutlak Doğru !

herşey yapılabilir ve her mutlak doğru kabul edilen yanlış da çıkabilir...

;)

Dev Team de aspirini yayinladi zaten..Aldik,kullandik,agri sizi bisey kalmadi..

iphone nun(3GS-3.1) kirildigi falan yok jailbraking ve unlock farkli seyler

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play