Apple Haritalar'ı siz düzelteceksiniz!

Apple'ın, bir türlü istenen seviyeye gelmeyen Haritalar servisi için yeni bir planı var!

Apple, haritaları geliştirmek için "bizi" bekliyor

Apple'ın Maps uygulaması uzun süredir şikayetler alıyordu. İsabetsiz tahminler yaptığı için eleştirilen Maps'i geliştirmek isteyen Apple şimdi yeni bir iş ilanı verdi. İlana göre, "harita uygulamasındaki detayları genişletmek için kullanılan topluluk kaynağından gelen verileri düzenleyecek bir yazılım mühendisi" aranıyor. Bu da Apple'ın Maps için gönüllülerden oluşan bir topluluktan veriler toplamaya başlayacağını ortaya koyuyor.

Apple şimdiye dek Maps uygulaması için "bir sorunu rapor edin" özelliğini kullanıyordu. Böylece bir kullanıcı yanlış bir noktada yanlış bir adres bilgisi ile karşılaştığında bunu Apple'a rapor edebiliyordu. Apple'ın şimdi bu süreci yaygınlaştırıp sokaklardaki gönüllü bireylerden gelen uyarı ve genişletmeleri haritalara işleyeceği anlaşılıyor. Elbette veri gönderen gönüllü bireylerin hepsinin iyi niyetle, sağlıklı ve doğru bilgi göndereceğini umuyoruz. Aksi halde Maps uygulaması, eskisinden bile kötü sonuçlar vermeye başlayabilir.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

ben nokianın harita uygulamasını bekliyorum 2015 de iphoneler için yayınlanacakmış applenin harita uygulaması çöp uygulama harita konusunda nokia 1 numara

kimse okuma bilmiyor mu burada? apple haritaları kendisi yapmıyor tomtomdan sağlıyor.

Topluluktan gelen veriler muhtemelen openstreetmap'in verileridir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir