Apple'ı çok üzecek Sony sürprizi...

Apple, tam da "bu alanda rakipsizim" derken, Sony öyle bir sürprize imza attı ki...

  • Gökay Özbudak
Walkman iPod'u yerinden etti!
Walkman diriliyor...

80'lere damgasını vuran, 90'ların sonlarına doğru ise popüleritesini yavaş yavaş yitiren Sony Walkman Japonya'da yeniden doğdu.

Araştırma şirketi BCN'nin açıkladığı rakamlara göre; Sony Walkman Japonya'da, iPod'u tahtından ederek Ağustos satışlarında bir numaraya oturdu. Verilere göre Sony'nin dijital müzik çalarlarının pazar payı yüzde 47.8 iken, iPod yüzde 44'te kaldı.

Sony, Mayıs ayında piyasaya çıkardığı Walkman S serisi ile büyük bir hız kazanmıştı ve ilk defa aylık satışlarda iPod'u geçerek ilk sıraya oturdu. Ayrıca firma yeni dijital müzik servisi "Music Unlimited"ı da açıkladı. Bu yeni servisle kullanıcılar, internet üzerinden Sony TV'lerinde, PS3'lerinde ve Blu-ray oynatıcılarında müzik dinleyebilecekler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Sony'nin birde X serisi walkmanleri var.

Flac çalamıyor, ne işe yarar?

iPod a ses kalitesi iyi diyorklar fakak nedense bana sony daha iyi geliyor vazgeçemiyorum :)

SONY iyidir...

Flac çalamadığından şikayet eden arkadaşın elinde flac ile v0 lame mp3'ün farkını ayırt edebilecek ekipman var mı merak ediyorum. Böyle söyledğine göre elinde en az bir ES3 vardır sanırım.

Sony Walkman'ler gerçekten mobil olarak işini hakkıyla yapan cihazlar. Hem sesin gerçeğe yakınlığı hem de pil ömürleri, bol bol mobil müzik dinleyen arkadaşlar için çok uygun diye düşünüyorum.

bu bir başarı değil ki kendi ülkesinde geçmiş sony. abd de geçsin ipod u o zaman başarı olur

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play