Apple'ı e-postasına cevap vermedi ve kovuldu

Apple'ın geçen sene işe aldığı 20 yaşındaki "Jailbreak uzmanı" kovuldu. Nedeni ise oldukça ilginç!

Apple'ı e-postasına cevap vermedi ve kovuldu

iPhone için JailBreakMe'yi yazan 20 yaşındaki yetenekli genç Nicholas Allegra (veya Comex), Apple tarafından geçen sene staj için işe alınmıştı. Ancak Allegra, aradan geçen bir senenin ardından Apple'dan kovuldu. Bunun nedeni ise sadece bir e-postaya cevap vermeyi unutmuş olması.

Allegra, Twitter hesabında son bir haftadır Apple ile ilişiğinin kesildiğini söyledi. İkinci bir Tweet'te ise bu durumun açıklamasını yaptı Allegra: "çünkü bir e-postaya cevap vermeyi unuttum." Allegra, bu durumun kendisini üzdüğünü, ancak yapacak bir şeyi olmadığını farkettiğini söylüyor. Allegra ile iletişime geçen Forbes, Apple'ın Allegra'ya uzaktan staj için yeni bir teklif götürdüğünü ve aldığı geç cevaptan memnun olmadığını öğrenmiş.

Allegra, iPhone'ları jailbreak'leme işine tekrar dönüp dönmemekte kararsız.  Ancak onun jailbreak yönteminin diğerlerine göre daha kolay ve rahat olduğunu kabul etmeliyiz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Madem kovuldu ise koyulsun o zaman simdiden :D

Hımm tamam tamam işe almasınlar jailbreak yapsın o daha hızlıymış hem iPad3 ten başlayabilirse :)

apple alacağını almış üstüne kaynak kodlarıda elinden aldılarsa tamam kapı dışarı. Güzel taktik milyonlarca dolar zarar etmek ve binlerce dolar para odemek yerine staj adında bir kaç bin dolara bağlamıştır

apple ayağına sıkmış iyide olmuş..

senin alıcın çok olur abisi merak etme sen :D

harry poterin ikizi

Uzun bir sure jailbreak ile ugrasmayacagini soyledi bosuna umitlenmeyin...

Apple bunu hep yapıyor. Çalıştığı iş yaptığı firmalar 14 yaşında okul öğrencisini zor şartlar altında çalıştırıyor bunu görmemezlikten geliyor sakat kalan işçilerin hastaların sağlık giderlerini karşılamıyor buna göz yumuyorlar. Peki google nasıl çalışıyor öncelikle çalışma ortamlarına ve şartlarına bakmak lazım piyasanın çok çok üstünde. Bazılarıda gelmiş apple avukatlığı yapıp samsung google gibi firmalar ile yarış içine girmeye çalışıyor. Hırsız beleşçi kazıkçı bir firmanın savunuculuğunu yapmak aynı görüşte olduğunu savunuyor demektir.

Kesin, yakında şüpheli bir şekilde trafik kazasında ölür bu harry poter.

sadece bu yüzden kovulduğuna inanmak güç. ardında başka sebepler vardır kesin

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir