Apple için "bekleme" kararı!

Apple'ın Almanya'dan beklediği haber, muhtemelen hiç de beklediği gibi gelmedi...

Apple için "bekleme" kararı!

Hüseyin Cem Köylü

Apple'ın Samsung'a karşı Mannheim mahkemesine açtığı, kaydır aç patentini ihlal davası, ülkedeki başka bir mahkemede de (Münih mahkemesi) süren davanın sonucunun beklenmesi için askıya alındı.

Reuters'in haberine göre, Mannheim mahkemesi, Münih'ten bir karar çıkıncaya kadar akıllı telefon özellikleriyle ilgili davalarla ilgili hiçbir karar almayacağını açıkladı. Apple, kaydır aç teknolojisinin kendi tekelinde olduğunu öne sürüyor ve Motorola'ya karşı bu konuda Almanya'da bir dava kazandı. Fakat bu karar Motorola'nın ürünlerine herhangi bir satış yasağı koydurmadı. Bu patentin ömrünün ve gücünün çok fazla olmadığını da söylememiz gerekiyor.

Apple'ın bu davalarına karşı dişe diş diyen Android akıllı telefon üreticileri de başka patent davaları açıyorlar ve kesin sonuca çok az ulaşan -ulaşsa bile çok büyük etkisi olmayan- bu davalar biteceğe benzemiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

kalleş Apple batsada kurtulsak... yalan dolanla ürün satar adaleti rüşvetle kendine çevirir... illuminator örgütü yok ama Applelator teror örgütü var...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir