Apple'ın 2014 ilk çeyrek sonuçları müthiş!

Apple hayranları, 2014'ün ilk çeyreğinde, adeta mağazalarda ne görmüşse satın almışlar!

  • Cem Şancı
Apple'ın 2014 ilk çeyrek sonuçları müthiş!

Apple'ın, 2014 ilk çeyreğindeki rakamları ortaya çıktı. Apple'ın raporlarına göre, şirket 2014'ün ilk üç ayında 43.7 milyon iPhone sattı. Satılan iPad'lerin sayısı ise 16.35 milyon.

Apple'ın geçen yıl aynı dönemde sattığı telefon sayısı 37.4 milyon adetti. Dolayısıyla şirketin geçen yıla oranla önemli bir satış başarısı yakaladığı anlaşılıyor. Ancak toplam satış rakamları birbirine biraz daha yakın. Apple'ın ilk üç aydaki satış toplamı 45.6 milyar dolarken, geçen yılın aynı dönemindeki satış miktarı 43.6 milyar dolarmış. Bu da Apple'ın geçen yıla oranla daha düşük fiyatla telefon satmaya başladığını gösteriyor. 

Apple'ın ayrıca 4.1 milyon adet Mac bilgisayar satmış olduğu da ortaya çıktı. Bu rakamın da sabit kaldığı görülüyor. iPod satışlarının ise artık hızla düştüğü dikkat çekiyor. Geçen yıl ilk üç ayda 5.6 milyon adet iPod satan Apple bu yıl o rakamın ancak yarısı kadar, 2.76 milyon adet iPod satabilmiş.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

apple anayiyi tırpanlasa bitiremez kardeşim

bu güzel haber epıl heytboylarına bir kez daha kapak olsun....

İphone en iyi telefon olmaya bilir ama en iyi ekosisteme sahip

enayi sayısı arttıkça artıyor... ârıza çok...

@26 Nis 2014 01:21 Enayi sayisindan cok bir cok firmanin 700€ dolayinda sattiklari telefonlara 1 yildan fazla destek vermemeleri. Bir cok kisiyi iPhone'a yönlendiriyor. Eger 5" telefon cikartirsa bu sayi bence ikiye katlar.

@26 Nis 2014 01:21 Yediremiyorsunu değil mi? Android'in onca sorunu, WP'nin 3. parti desteği kıtlığı varken, iPhone'un mükemmel olması, iPad'in mükemmel olması ve bütün Mac'lerin mükemmel olmasını. Ya da belki alamıyorsundur. Ama biliyor musun, okulda çalışıp gerçek bir iş bulan herkes kolaylıkla Apple alabiliyor hadi iyi günler ;)

kalite herzaman iş yapar vasat yok olmaya mahkumdur adamlar iyi yapıyor parayı da alıyor sistem bu...

android ve windows gibi çöplüklere para yedirmeyenlerin ortak buluşma noktaları apple store'lardır.

@26 Nis 2014 12:44 ha haa güzeldi :)

bide ios6 ya geri dönüş olsa ahh steeve ahhh stevveee

iphone gibisi yok bide içinde fm radyo olaydı iyidi :)

daha iyisi yapılana kadar apple en iyisi olmaya devam edecek

Apple enayilerin markasıdır onlar olmasa bugünleri göremezdi...

Apple alan ancak nonoştur...

@26 Nis 2014 18:28 sen ne aldın ayol?

kusura bakmayın da vatandaşlık numarasını verip telefonu işsiz maaşı fiyatına biz almıyoz bizde ne işsiz maaşı var ne de vatandaşlık numarası karşılığında dünya devi firmanın ürünlerini ucuz bir fiyata alma imkânı ve hâlâ operatörler ayda 95 tl den başlayan fiyatlarla apple ürünlerini bize satsınlar

Sen de yorum yaz