Apple'ın büyük planı: PrimeSense

Apple'ın küçük bir servet harcamayı göze aldığı bu adım, en çok Microsoft'u rahatsız edecek!

Apple'ın büyük planı: PrimeSense

Hareket algılayıcı sensörler geliştiren İsrailli firma Apple'ın satın alma listesinde. Microsoft Xbox'ın devrim yaratan oyun kontrolcüsü Kinect'in arkasındaki İsrailli PrimeSense şirketi Apple tarafından satın alınabilir. İsrail basınında çıkan haberlere göre Apple, PrimeSense'i satın almak için girişimlerde bulunuyor. Gazetelere göre satın alınma konusunda konuşulan rakam ise 280 milyon dolar.

ABD'li firmanın PrimeSense'i satın almak istemesinin sebebi ise çıkarmayı planladığı Smart TV platformu gibi oturma odasına yönelik ürünler için teknolojiler geliştirmek olarak gösteriliyor.

Apple'ın İsrail'de halen beş ayrı araştırma geliştirme tesisinde yaklaşık 400 çalışanı bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Uza apple o iş microsoftla samsungun

eğer apple marka akıllı tv üretirse ve içine de ios falan koyarsa iyi olur ama bir akıllı tv şu anki şartlar altında konsol ile yarışamaz...

Geç kaldın apple

Ipad ve ıphone ile uyumlu bir tv retina etiketi ile çıktığında şansı olur diye düşünüyorum. Hele pc özelliği de gelirse hem bilgisayar piyasasını hemde tv piyasasını heyecanlandırabilir.

En iyi telefon üreticisi tartışmasız samsung. adamların her telefonu oldukça canlı ve sağlam oluyor :) samsung alın keyif alın

@18 Tem 2013 03:59 yok artık :) konu nereye yorumun nereye :)

@18 Tem 2013 03:59 reklam yapma lan

@18 Tem 2013 03:59 zekasız......

@18 Tem 2013 15:37 zekasız senin sülalendir...

@18 Tem 2013 03:59 çok sağlam ne demessin o kadar sağlam ki plastik

bu sefer gec kaldın apple kinect akar

Müslüman uyuma

Müslüman uyuma diyerek ne demek istedin?

Apple telefon isine girdiginde nokia o donem ucuyordu bu ise de girerse bence yurur gider. Ayrica ozellikle oyun caginin apple a olan tutumu ortada.

Sen de yorum yaz