Apple'ın elması şimdi de armutla savaşıyor!

Bir Hackintosh daha: Apple'ın başı şimdi de armut logolu "PearC" sistemler ile dertte.

  • Selim Öztürk
Aplle'ın elması şimdi de armutla savaşıyor!
Apple'ın başı bu kez de armut logolu PearC'larla dertte!

Apple'ın klonlarını üretmekten geri kalmayan şirketlere bir yenisi daha eklendi. Almanya'da kurulu bulunan HyperMegaNet UG isimli şirket, 'PearC' adını verdiği yeni bir klonla kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Ambleminde elma yerine armut simgesi bulunan PearC'ı satın alacak kullanıcılar, istedikleri işletim sistemlerini önceden kurulu olarak da bu sistemleri edinebiliyor. Bu işletim sistemlerinin arasında OS X, Leopard, Windows Vista ve Windows XP de bulunuyor. Apple'a nazaran nispeten daha ucuza upgrade edilebilen PearC'larda örneğin 2GB'lık standart belleği 4GB'a çıkarmak istediğinizde 40 Euro ödemeniz gerekirken, aynı upgrade işlemini Apple Store'da Macbook'lar için yapmak istediğinizde neredeyse 140 Euro'yu gözden çıkarmanız gerekiyor.

İsteğe bağlı olarak 2 adet Blu-ray Disk sürücüsüne de sahip olabilen PearC, Starter(499 Euro), Advanced(749 Euro) ve Professional(1499 Euro) gibi üç farklı model ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Intel i7 işlemciye sahip olan Professional PearC, dilenirse 3.2GHz Extreme Edition ile de upgrade edilebiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

İyi de macbook laptop değil mi? Upgrade işleminin daha pahalı olması normal. Bu diğer bilgisayar satıcıları için de böyledir.

laptop degil dizustu 2 gb ddr ram 30 € dizustude olsa 140€ etmez 2gb lik dandik bellek

Apple kendine özel ram üretmiyor. Piyasadan alıyor. Neden 40-70 euro arası değişen bir fiyata (kalitesine göre bu fiyat aralığında 2 GB ddr 2 bellekler) ram yükseltebilecekken 140 euroyu apple'a bayılayım? Apple herşeyde bunu yapıyor. Aynı işlevli program Apple için belli ücret karşılığı verilirken, pc de bedava olarak bulunabiliniyor. Bluray upgrade i için apple yine 3 kat fazla para talep ediyor.
Ama Apple yolunu bulmuş. Öyle allayıp pulluyor ki ürünlerini, kendi ürünlerini kullanmayı prestij sahibi olmak ile o kadar özdeşteştirebilmiş ki ne yapsa 3 katı fiyata satıyor.

Elma, armut bu isin sonu manav hamdi de biter...

haha armut çok daha güzel olmuş
elma logosundan sıkılmıştık.
mac sevipde alamayanlar bunu hızlı alması lazım
apple dava açıp şirketi kapattırmadan önce

Appleın herşeyi daha pahalıya sattığı kesin . apple ın sitesinde bir bilgisayar toplayın ve orada ramlere nekadar fiyat çekilmiş görün!!!

armut piriforum'un logosuydu (Ccleaner, defraggler,recuva yapımcısı) ama bunların armut daha çok yeşil gece lambasına benziyor :)

hayır dostum apple ın ramleri özel normal pc deki ramleri takamazsın denemeden konuşma

amerikan filmlerinde de armut var ben pear c alırım os x kulanırım ama biz biz windows la uptade ettik keşke keşke windows da macintosh gibi çökmese . batsın buu macintosh bitsin bu macintosh

sonnn ah mcintosh ah yaktın ulan beni

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play