Apple'ın Google'a son kazığı

Apple, yeni iOS ile birlikte Google'a çok kötü bir sürpriz yapmaya hazırlanıyor...

YouTube iOS 6'da yok

Apple birkaç ay önce kendi uygulamasını geliştireceğini belirterek iOS 6'dan Google Maps'i çıkardığını açıklamıştı.  Şimdi ise bir başka Google uygulamasının iOS 6'dan çıkarılacağı haberi geldi.

Bloomberg'in haberine göre bir Apple sözcüsü YouTube uygulamasının iOS 6'da ön yüklü olarak gelmeyeceğini açıkladı.  Sözcü "YouTube uygulamasını iOS'te kullanmamız için sahip olduğumuz lisans bitti" dedi.  Apple ve Google'ın  lisansı neden yenilemedikleri bilinmiyor.

Ne var ki bu, YouTube iOS uygulamasının tamamen yok olduğu anlamına gelmiyor.  Apple sözcüsü "Google App Store'da yerini alacak yeni bir YouTube uygulaması üzerinde çalışıyor" açıklamasında bulundu.  Ayrıca YouTube videolarına iOS içindeki Safari üzerinden de ulaşmak mümkün.

Konu hakkında ilk söylentiler, iOS 6'nın geliştiricilere gönderilen en son beta sürümünde YouTube uygulamasının görülmemesi üzerine başlamıştı.  Uygulama 2007 yılından beri işletim sisteminin standart bir parçası olarak kullanıcılara sunuluyordu.

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

iyi olur arayüzü güncellenir sıkmayın canınızı

superrrrrrrr.......

İyice sacmalamıslar

devrimsel teknolojilerin baş mimarı sevgili Apple'ın gugıl mapsi ios dan şutlamasının tek sebebi tabi ki kendi teknolojisini yaratarak bu konuda da piyasaya yön vermektir. ayrıca gugılın diğer boş ve gereksiz programlarınında hala neden ios da yer kapladığını anlamakta güçlük çekiyorum doğrusu.....

Apple esas o kazığı tapan kullanıcılarına atacak.Piyasanın hakimi belli.

Apple kazik atmadi. Anlasmalari sona erdi. Google yenilenmesini istemedi cunku mevcut appte hic reklam yok. Simdi appstore'a koyacaklari reklamli olacak

eskimişti çok iyi oldu 5 yıllık uygulama artık yetersiz kalıyordu

Anlayın artık Apple'cılar.. bu Apple bu kadar düşüncesiz ve bencil. kullanıcısının ihtiyacı olur mu olmaz mı diye düşünmeden kafasına göre çıkarıyor uygulamayı. illa ki alternatif uygulama olacak ama sırf kendi kaprisinden dolayı kullanıcıyı hiçe sayıyor.

@07 Ağu 2012 16:26 komik çocuk :)

@07 Ağu 2012 16:26 makaleyi iyi okuduğunu sanmıyorum dikkatli okursan youtube uygulasını IOS'te kullanmamız için sahip olduğumuz lisans bitmiş deniyor belki apple yenilemek istedi ama google yanaşmadı google piyasanın tek hakimi olmak için yapmadığı sey kalmadı apple yıllarca bir çaba sarfetti steve jobs un kitabını okursan bunu daha iyi anlarsın googlelın yaptığı sey sadece kopyalamak oldu microsoftda aynı sekilde yıllardır apple mühendisleri düşüncelerini tasarıma dönüştürdü ve birçok ilki piyasaya sürdü önce microsft kopyaladı yıllardır microsftla savaş verirken şimdi ise google cıktı androidi satın aldı ve ıostaki 1 cok özelliği androide aktardı buna ekran kilidide dahil :) youtube satın aldı geçen günlerde google apple için uzun süredir e posta uygulamalarını hazırlayan ve geliştiren sparrow firmasını satın almıştı apple kullanıcılar için güzel seyler sunmaya çalışırken google bunları kopyalayarak veya satın alarak neyi amaçlıyor olabilir ? bana göre apple kullanıcıları için en kalitli ve güzel hizmetler sunuyor ama bunu engelleyenler var :)

zaten genelde safari üzerinden giriyordum fark olmadı :D

yok alamayacağımı bilsem de ara da bir düşünüyorum bir ios tablet çünkü parasal olarak yeterli durum da değilim bu tür gelişmelerin ardından param olsa da bir ios olmayı düşünmem çünkü ben her alan da google ve ürünlerini kullanıyorum niye ios alayım ki kesinlikle ios alacağım ürünler dışındadır

Arayüz delileri işbaşında, Apple esas o kazığı tapan kullanıcılarına atacak.Piyasanın hakimi belli.

İyi olmuş. Devir artık bulutun.

Apple denen kurtlu elma aklınca Google'ı cezalandırıyor... alıklar asıl Apple fanboylarını cezalandırıyor...

google yavaş yavaş bastırıyor

Zaten iOS'ta Youtube uygulaması aşırı derecede dandikti. İyi olmuş. Apple'ın beceremediğini Google becerecek galiba.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir