Apple'ın "hasta patronu" Steve Jobs...

O yaşayan bir efsane: Doğumundan bugüne Apple'ın "hasta patronu" Steve Jobs...

Apple'ın "hasta patronu" Steve Jobs...

Steve Jobs, teknoloji dünyasının önde gelen şirketlerinden biri olan Apple'ın başındaki isim. Apple'la ilgili hemen her haberde adını sıkça işittiğimiz Jobs, Apple ürünleri dışında kendisiyle ilgili haberlerle de gündemden bir türlü düşmüyor.

Özellikle pankreas kanseri olması nedeniyle sağlık sorunlarıyla boğuşan ve bu nedenle teknoloji dünyasında Apple'ın hasta adamı olarak da sıkça anılan Jobs'un bu durumu, şirketin hisselerini de yakından etkiliyor; zira Jobs'ın sağlık sorunlarıyla ilgili yapılan haberlerin bir kısmının Apple hisselerinde ciddi düşüşlere neden olduğu biliniyor.

Sağlık sorunlarını bir yana bırakırsak, elmanın en büyük kurdu olan Steve Jobs, aslında bu noktaya o kadar da kolay ulaşmadı. Bu makalemizde Apple'ın patronu Steve Jobs'u her anlamda daha yakından tanımaya çalışacağız.

Not: Makalemizin devamına ulaşmak için galeri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

adam en iyi CEO lardandır bence.Gözümüz CEO görsün ;)

Adam yıllık 1$ maaşla idare ediyordu bunca sene...

Bu teknoloji dünyasında da çok Steve var yahu. :)

Allah göstermesin Steve Jobs appledan çekilse yada Vefat etse apple çökecek ya. Bir hisse senetleri bu kadar mı dengesiz olur.

adam yıllık bir dolarla idare ediyormuş. satılan ürünlerden aldığı yüzdeler le yüzlerce kişinin aldığı maaşı bir ayda alıyor. Çok büyük birşey miş gibi konuşuyorlar.

Oracle ın sahibide 1 dolara çalışıyor ama yıllık neredeyse milyonlarca dolar giriyor cebine nasıl oluyor bu.

Düşünmeden sallamayı çok seven ülkeyiz heryerde belli ediyoruz kendimizi...

beyler benim anlamadıgım bu apple pc ler niye pahalı onlar için özel işlemci ram ekran kartı kasa power klavye fare hdd anakart felan üretilmiyor ama pahalı sebebi ney ?
apple tarafından üretilen pc ile toshiba yada dell arasındaki fark ne

niye bu adam hakkında bişeyleri bilmek zorundayızki ??? bize ne yaparsa yapsın...

Apple apple yapan ibm power işlemcileridir ve bunun üzerine steve güzel yazı sanatları uni. de öğrendiği teknikle apple yapması..

niye bu adam hakkında bişeyleri bilmek zorundayızki ??? bize ne yaparsa yapsın...

Steve jobs hakkında zorla bişeyler ögrenmeni isteyen birimi var ister bu makaleyi oku ister okuma. ''bize ne , ne yaparsa yapsın '' diyemeyiz adam bilişim tarihine geçmiştir daha Steve Jobs kim olduğunu bilip bilmeden yorum yazmayın

niye bu adam hakkında bişeyleri bilmek zorundayızki ??? bize ne yaparsa yapsın...

Steve jobs hakkında zorla bişeyler ögrenmeni isteyen birimi var ister bu makaleyi oku ister okuma. ''bize ne , ne yaparsa yapsın '' diyemeyiz adam bilişim tarihine geçmiştir daha Steve Jobs kim olduğunu bilip bilmeden yorum yazmayın

kim oldugunu kısaca biliyoruz... kısaca kazıklayan adam

multitouch ı
mouse u
pencereli grafik arayüzünü
ipod u
dolaylı olarak Windows'u

insanlara kazandırmış kişi.

Demek bu o ...
Elmayı ısıran adam yani, he ?

aRKLAR BENDE BİLLGATES'İ sevmiyorum ama sizin gibi de yazmam adam hastayken yani şunu düşünmediniz mi dünyanın herrrrr ama herrr yerinde birileri birşeyleri pahalı satıyor ama bu adamdan alanlar bunu bile bile alıyor bazı ürünler ekonomiktir bazıları ise tasarım harikasıdır vsdir diye alınır bu adamsa sadece 2. kategoridekileri satıyor milletin iradesine de karışamazsınız.Satış rekorları kırıyor adam ne yaparsa yapsın bunu hakkıyla yapıyor..Ayakta alkışlamalısınız.Ya da yorumsuz kalmalısınız.Gerçekten saygısızlıktandemiyorum mantıken bu böyle yanlış algılamayın.

Ben bill gates'i taktir ettim win7yi yani yamanmış vistayı onca fiyata satmaya başladı diye.Üstüne üstlük bi upgrade seçeneği de vermedi yanılmıyorsam apple gibi...
Ama siz hızı 2 kat artmış kar leoparına bi tükürüp soyunu tüketmediğiniz kaldı yalan mı?Adamlar upgrade çıkardı hemen ne hale geldi sanki o upgrade olmadan önce TÜM kar leoparlı macler dağılmışda düzeltmek için yaptılar (o hataları leoparı denemiş birçok insanın ruhu duymadı)
________________________________________
Kısacası bu adam bu ürünleri çıkardığı günlerden beri fark yaratıyor diğer ürünleri onun yolunda gelişmeye itiyor.Beyenmediyseniz almazsınız ama adamla işiniz bitmez çünkü başka marka bile olsa aldığınız üründe onun parmağı vardır emin olun...Bu kanıtlanmış birşey .

3-5 kişinin satın aldığı apple ürünlerinin üreticisi mi yaşayan efsane, yoksa tüm dünyada hemen hemen her yere girmiş, hayatında bilgisayar görmemiş insanların bile öğrendiği windows'u çıkaran Bill Gates mi efsane?

3-5 kişinin satın aldığı ürünleri yapan adam efsanedir çünkü o sadece elite tabaka ile çalışır ayağa düşmemiştir windows gibi :D .

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir