Apple'ın iPad zaferleri yolun sonuna mı geldi

Apple'ın tabletleri iPad'lerin azalan satış rakamları tablet piyasasında dengeleri değiştirdi

  • Cem Şancı
Apple'ın iPad zaferleri yolun sonuna mı geldi?

IDC'nin raporlarına göre, Apple'ın tabletleri her geçen gün daha az satıyor. Samsung ve Lenovo ise tablet konusunda Apple'dan açılan boşluğu seve seve dolduruyor.

Apple bir önceki çeyrekte 19.5 milyon iPad satmışken, son çeyrekteki satış rakamı 16.4 milyonda kaldı. Daha da acısı, Apple'ın iki çeyrek önce 26 milyonluk iPad satışıyla karşılaştırılınca, 16.4 milyonluk satış, 10 milyon adetlik düşüşü işaret ediyor. 

Samsung ise tablet satışlarını geliştiriyor: Son çeyrekteki satış rakamları 11.2 milyon adet olarak gerçekleşti. Bir önceki çeyrek satışı ise sadece 8.5 milyondu.

Lenovo adet bazında 2.1 milyonluk satışıyla rakiplerinin gerisinde kalmış olsa da, bir önceki çeyreğe oranla satışlarını yüzde 224 arttırarak bir rekor kırmış bulunuyor.

Son çeyrekte satılan toplam tablet sayısı ise 50.4 milyon adede ulaştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

birçok insanın sırf android diye samsung tabletleri aldığını gördüm ama sadece 2 sistem güncellemesinden sonra ekrana dokunduktan 2 dakika sonra açılan uygulamalar android de yok değil

@07 May 2014 20:23 atma cahil... android uygulamaları öyle 2 güncellemeden sonra geç açılma diye bir şey asla olmuyor...

tablette iPad Gerisi Yalan.

tamam belki htc ve sony gibi cihazlarla android premium sınıfı yakaladı ancak tablette kesin olarak ipad bir başka

O eskidendi,artık Ipadler hem pahalı olup hem de gelişen teknolojiye ayak uyduramadığı için satışları gitgide azalıyor..

Zateb bir şey yoktu ki IPad'de; elimdeki 1000 küsür tl'lik alet biçimlendirilmiş basit bir doküman bile hazırlatmayacak, ondan sonra da en iyi tablet bende diyecek. MS bile inat etmeyi bıraktı. Minnacık akıllı telefonda bile hazırlayabilirken, 1000 IPad'de avucumu yalayacağım. Tabi geriler.

iPad den iyisini yapamıyorlar 1GB tan fazla RAM ve ekran kartı ile bile

Apple ın tek hatası yazılımsal ve donanımsal olarak bütün gelişmeleri biran da yapmasıdır. Bak microsoft'a wp kullanıcılarını senelerce süründürüp 6 ayda bir yeni özellik verdi

yahu her yükselişin bir inişi vardır bu evrenseldir. apple iner samsung çıkar samsung iner lenovo çıkar sürer gider...

windows yüklü tablet alın hayatınız kolaylaşsın. masaüstünü tablette istediğin gibi kullan, diğerleri hikaye, hiçbirişe yaramazlar, internette gezeyin resim video bakayım diyorsan başka, onun için de milyarlık tablete ihtiyaç yok.

ayfanlar şimdi yemeden içmeden kesilirler. öyle ya ayfon onlaırn şah damarı.

00:59 olayı özetlemiş başka söze gerek yok

millet tabletlerine çatır çatır usb bellek, fare, klavye ve hatta koskoca lcd tv bağlarken ya da dışarda satılan 3 liralık kablolarla laptoba bağlayıp direkt içine dosya atarken artık ipad dünyası yorucu, uğraştırıcı ve pahalı olmaya başladı. tamam işletim sistemi mükemmel düzeyde akıcı, güncellemeler on numara ama kazın ayağı başka. itunes olmadan telefona bir mp3 bile atamıyorum, orjinal aksesuar almak zorundayım ve çok pahalı, hdmi, sd kart, usb bellek takmayı aklımdan bile geçirmiyorum, bebeğimin resmini eşimin telefonuna blutut la aktaramıyorum.. apple artık kritik bir eşikte. ya tüm duvarlarını yıkacak, kullanıcı dostu olacak ya da nokia gibi günden güne eriyecek.

Başka tablet alanlar ipadi kullanmamış insanlardır bence.

ayfanlar şimdi bu habere kimbilir ne kadar üzülecekler kimbilir. vah, vah, vaaah

Win yüklü tabletler artışta şu sıralar. ben gidin bir deneyin derim.

Lenovo Miix 2 inceleyin derim...

Sen de yorum yaz