Apple'ın iWatch'ı çok farklı olacak!

Apple'ın yılan hikayesine dönen iWatch'ı, görünüşe göre bir akıllı saatten çok daha fazlası olacak!

  • Levent Öztürk
Apple'ın iWatch'ı çok farklı olacak!

İddialara göre Apple, sağlık alanında uzmanlaşmış bir takım toplamaya çalışıyor. Tabii ki bu durum akıllara bir kez daha iWatch ile ilgili söylentileri getiriyor. Apple'ın sağlık takımı kuruyor olması, çıkacak olan akıllı saatin ve diğer giyilebilir teknolojilerin fitness ve sağlık takibi gibi özelliklere sahip olacakları öngörüsünü güçlendirir nitelikte.

Katılımların pek çoğu algılayıcı teknolojileri dalında uzman isimler. Geçtiğimiz yıl Tim Cook tarafından "patlamaya hazır" olarak tanımlanan bu alanın en büyük ilgiyi görüyor olması pek de şaşırtıcı sayılmaz. Markette hareketin yöneldiği alan da normal "fitness takip" ürünlerinden daha ileri bir şekle ulaşarak, kan şekeri seviyesinden besin değerlerine kadar pek çok şeyi takip eden ürünlere doğru kaymış durumda.

Ayrıca, Cook'un bu sene için verdiği yeni ürünler sözünün ardından Apple bir miktar baskı altında denilebilir. Firma, 2010 yılında sunulan iPad'in ardından yeni bir ürün türünü piyasaya sürmüş değil ve bu durumda yatırımcıların akıllarında sorular oluşmasına neden oluyor. Yatırımcı Carl Icahn, Apple'ın yayınladığı çeyrek raporundan ve 23 Nisan tarihli geri alım planlarından memnun olsalar da, yeni ürünler görmekten memnun olacaklarının altını çiziyor.

Apple, Japonya içerisinde "iWatch" adını tescilli marka olarak almış durumda ve firma tarafından alınan bazı patentler açık bir şekilde bilekte kullanılacak ürünlere işaret ediyor.

Reuters'a konuşan ancak isminin gizli kalmasını isteyen bir mobil sağlık yöneticisi, iWatch takımından bir Apple yöneticisi ile masaya oturduğunu itiraf ediyor. Söylediğine göre Apple, giyilebilir teknolojinin daha ötesinde bir amaca sahip ve sağlık hizmetlerini App Store benzeri bir platforma taşımayı planlıyor. Ancak Apple'ın sözcülerinden Steve Downling, firmanın sağlık teknolojisi planları veya yakın zamanda bünyesine kattığı isimler ile ilgili yorum yapmayı reddetmiş durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

1-2 ay sonra swatch diye birşey duyarsak hiç şaşırmayalım her zaman ki samesung :)

@18 May 2014 16:13 cahil fanboy swatch zaten marka... + SAMSUNG zaten bu ürünün 2. modelini çoktan sattı Apple çıkartana kadar 3. gelir... taklitte Apple efsaneleşti...

@19 May 2014 20:31 iwatch 3 senedir dedikodusu var , tabi samsung'ta duydu bunu hemen galaxy gear'ı çıkardı asıl taklit kim acaba :D

samesung çıktıktan 2 ay sonra taklitini çıkarır artık :)

Samsung akıllı saatini çoktan tanıtmış, üstelik ikincisini de piyasaya surmuş durumda. Ustelik, S5 ve Gear 2'de sağlık uygulamalarına ne kadar önem verildiğini gorduk. O yüzden bu konuda kimse Samsung'a "çaldın" diyemez, içiniz rahat olsun.

@1 swatch zaten bir marka kan alırlar samsung dan :D

buna kalırsa iwatch taklit .sony samsung motorola ... gibi firmalar aylardır akıllı saat üretiyor.

Yav he he iwacht

@18 May 2014 19:50 daha iwatch yazmayı bilmiyor :D :D

Sony özentisi apple

Galaxy gear saat bilin istedim

iwatch 3 senedir söylentisi olan birşey. Samsung bunu duyup piyasaya o saati sürdü. Aynı şekilde itv adında sesle kumanda edilen Apple televizyonu dedikodusu çıktı. Kurnaz Samsung smart tv deyip çok kullanışsız ve kapatmak zorunda kalacağınız sesle kumanda özelliği ekledi. Yani Samsung, Apple patent davaları açıp kazanmaya başladıktan sonra, birebir şablondan kopyalama yapmak yerine, zaten müthiş ve çok çeşitli üretim bantlarına sahipken fikir aşamasında rakibinin gelecekte çıkaracağı ürünlerin benzerlerini yapıyor. E tabii Apple ürününü çıkarınca Samsung' un saati, çamaşır makinesi gibi sıradan bir ürün olarak kalacak. Samsung, Apple' ın geleceğe ve tüketici alışkanlıklarıyla ilgili yaptığı yatırımları fikir bazında çalıyor.

ne kadar cahil var SWATCH zaten marka + SAMSUNG akıllı saatte 2.0 önde... 3. model yolda...

@20 May 2014 01:10 iwatch 3 senedir dedikodusu var , tabi samsung'ta duydu bunu hemen galaxy gear'ı çıkardı asıl taklit kim acaba :D

Sen de yorum yaz