Apple'ın iWatch niyeti ciddi!

Uzun süredir gündemde olan "Apple bunu da üretecek" iddiası, yeni patent ile yeniden canlandı...

  • Ender Duman
Apple'ın iWatch niyeti ciddi!

Bilişim dünyasının hiç değişmeyen gündem maddelerinden birini, Apple'ın üreteceği yeni cihazlarla ilgili söylentiler oluşturuyor. Uzun süredir gündemde olan bu tür söylentilerden birine göre firma bir kol saati geliştirmekle meşgul ya da en azından böyle bir niyeti var. Firmanın yaptığı iddia edilen bir patent başvurusuna dair yeni bilgiler, şimdiden iWatch adı verilmiş olan kol saatiyle ilgili yeni bir söylenti furyası başlattı.

İddialara bakılırsa esnek, kıvrılabilir bir ekrana sahip olan cihaz geleneksel bir kol saatinden çok kol bandına benzeyecek. Bileğe sarılıyken saat işlevi gören cihaz açılıp serildiğinde görüntü otomatik olarak yatay pozisyona geçecek ve bir medya oynatıcısına dönüşecek. Cihazın anteni, pili ve veri depolama birimi, kıvrılabilir bileklikte yer alacak. Patent başvurusunda ayrıca bir "kinetik enerji toplama bileşeninden" bahsediliyor. Yani iWatch, ihtiyaç duyduğu enerjiyi kullanıcının hareketinden alacak.

Elbette söz konusu olan, gerçek bir cihazın teknik özellikleri değil, Apple'ın her yıl belki de yüzlercesini hazırladığı patent başvurularından biri. O nedenle cihaz gerçekten piyasaya çıkacak mı, çıktığında burada sıralanan hangi özelliklere sahip olacak, henüz kesin olarak bilmek mümkün değil...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

NOKIA çoktan yaptı bile... TAKLİTÇİ APPLE her zaman çalar patenti alamaz NOKIA'ya ait tasarımın birebir aynı...

@23 Şub 2013 00:22 "NOKIA çoktan yaptı bile" nerede satılıyor kardeşim yapılmışsa söyle yerini gidip alalım. ayrıca nokia nın yaptığı apple taklit etmek iwatch ilk başta ipod a saat şeklinde kılıf takmakla oldu soradan diğer markalar özenmeye başladı. Bu patent ise bambaşka adam bileklik şeklinde telefondan bahsediyor sen hala nokia nın tasarımı çok da iyi olmayan bi ürünü öne sürüyorsun. tam toparlayamadım ama siz anladınız ;)

Geç sen o işleri apple koskoca sony yaptida ne oldu sen yapmışsında

@23 Şub 2013 09:01 Unutmaman gereken bir şey var. iPhone çıktığında da piyasada dokunmatik, internet kullanabilen, email gönderebilen, fotoğraf çekebilen ve müzik oynatıcısı olan telefonlar mevcuttu. İstersen bir ilk iPhone lansmanını izle, YouTube'da mevcut. Sonra gelip 'bilmem kim daha önce yapmıştı' dersin.

Adamcağız Nokia için o kadar yapmış emek vermiş, elin applesi geliyor ben yaptım diyor. Var mı öyle açıkgözlülük?

Sen de yorum yaz