Apple'ın MacBook'ları ne kadar 'yeşil'?

Çevre örgütü Greenpeace'in yayınladığı son rapor Apple'ı ters köşeye yatırdı...

  • Mehmet Aydın Bahadır
Apple'ın MacBook'ları ne kadar 'yeşil'?

Dünyaca tanınan çevre örgütü Greenpeace bu hafta onuncusunu yayınladığı geleneksel 'Çevreye Saygılı Teknoloji Üreten Şirketler' sıralamasında Apple'ı HP, Dell ve Acer gibi şirketlerin arkasına atarak ters köşeye yatırdı. Çünkü Apple'ın MacBook'larının yeni sloganı "Dünyanın yeşile en çok saygı duyan bilgisayarı" idi.

Her ne kadar Greenpeace'nin bu sıralamayı oluştururken değerlendirmeye aldığı teknikler pek çok çevre mühendisi tarafından eleştirilse de, örgütün yayınladığı her yeni liste daha çok dikkat çekiyor.

CHIP Online yorumu:
Aslına bakarsanız Apple, MacBook'larda kullandığı 'yeşil' teknolojiyi rakiplerine oranla daha fazla reklam malzemesi yapıyor ve "En yeşil teknoloji bende" fırtınası estiriyor. Bir çok şirket konu hakkında detaylı araştırmalar yaparken bu konuyu fazla ön planda tutmuyorlar ve reklamını yapmıyorlar. Sonuçta önemli olan kimin daha yeşil olduğu değil, tüm şirketlerin konuya gereken önemi göstermesi...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bence bir bilgisayar ne kadar uzun süre çöp olmadan
kullanılabilirse , o kadar yeşildir .
Sonuçta bilgisayarları yapmak için plastik ve demir vb. şeyler
kullanmak zorundasınız .
Çevreci olacak diye samandan Fiberglass yapıp plastik yerine
laptopta onu kullanmak olmaz ki ...
Anadol araba gibi , İnekler yer laptopu sonra :D

chip online neye dayanarak yorum yapıyor ben de bunu anlamıyorum. haberi verin yeter, yorumunu kullanıcıya bırakın. hayret bir şey...

chip online sadece bu haber ile ilgili kendi düşüncesini dile getiriyo peki kullanıcı dediğiniz herkesim bu olayda çok mu bilgili acaba,onların yazdığı yorumlar ne olucak.Her dergi kendine has düşüncesini açıklayabilir.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play