Apple'ın nefret ettiği kelime!

Apple'ın iTunes mağazasında artık bu kelimeyi görmeniz çok zor! İşte o kelime...

Apple, iPhone Jailbreak'e karşı hep savaşmış ve cihazı bu şekilde kullanan müşterilerine sık sık garantilerinin geçersiz olacağını hatırlatmıştı. Şimdilerde görünen o ki şirket bu savaşı bir adım ileri götürüyor ve ABD'deki iTunes mağazasında Jailbreak kelimesini sansürleme denemeleri yapıyor.

Fakat Apple, bu girişim için biraz tutarsız bir yol izliyor ve sansür filtrelerini kategorilere göre sınırlamıyor. Örneğin Thin Lizzy'nin Jailbreak şarkısı bazı listelerde "J*******k" olarak görünürken, Triniti Interactive şirketinin Jailbreaker oyununun adı normal bir şekilde görüntüleniyor. Yine de Apple'ın kelimeyi küfürle aynı kategoriye koyduğu ve benzer bir şekilde sansürlemeye çalıştığı ortada.

ABD Hükümeti 2010 yılında telif hakkı koruma mekanizmalarını devredışı bırakma girişimleri hariç, jailbreak işlemlerinin yasalara aykırı olmadığına karar vermişti. Apple ise bu karara karşı çıkmış ve jailbreak girişimlerinin ürünlerini bozabileceğini ve güvenlik sorunlarına yol açabileceğini savunmuştu.

Yeni iPad'in neredeyse piyasaya sürülür sürülmez kırıldığı gözönüne alınırsa, bu kovalamaca kolay kolay bitmeyecek gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Jailbreak biterse Apple'da biter.

**** *** apple **** ***

lan zaten sen ürünü sattıktan sonra senin değil kullanıcınındır .. istediğini yapar kardeşim ..

JAİLBREAK HAYATTIR
CANDIR
OLMASSA OLMAZ
KİM VERECEK UYGULAMALARA O KADAR PARAYI BENİM İPADTE EN AZINDAN 100TANE APPS VAR JAİLBREAKLI

apple iyi olanı yapıyo bence. emeğe her zaman saygısı var.

"**** *** apple **** ***"
seni de.

JailbreApple, JailbreApple, JailbreApple, JailbreApple, ...

Aldığım günden bu yana JB yapma ihtiyacı duymadım telefona. Ücretsiz saçma sapan bir ton uygulama oyun indirmek bana mantıklı gelmiyor. İşimi görecekler olsun yeterli. Bir telefonu oyun konsolu gibi kullanan çor çocuklardan sıkıldık artık.

Hayatıma girme Apple, ne yaparsan yap umurumda bile değilsin.

Yeryuzunde sadece goruntu, yani elimde iphone var gosterisi yapilmak uzere uretilmis salak bir makine apple urunleri, bir tek zil sesi icin bile itunes mecburiyeti varsa, bizimm gibi prof kullanicilardan ancak 0 not alir bu salak firma, ha birde sizde mobil sitenizi yapin artik, nede olsa bllog site kullaniyorsunuz

apple hakli Jailbreak guvenlik aciklarina neden olabilir apple bunu istemiyor tamamen duygusal kullanicisini yani musterilerinin guvenligini dusunuyor banka hesaplari ve kredi kartlari onun icin onemli.

ben de epıl kelimesinden tiksiniyorum mesela

İstediği kadar nefret edebilir!

ben de epıl kelimesinden tiksiniyorum mesela
--------------------------------------------------------
Epıl diye bisey gecmiyo burda zaten yanlış yere gelmissin. Önce yazmayı öğren sonra yorum yaparsın.

kesin para isterler buna da :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost