Apple'ın özürü cezayı yedi!

Apple'ın Samsung'dan dilediği özürde hileye başvurması, dev şirkete bir ceza daha getirdi!

  • Zeynel A. Öztürk
Mahkemeden Apple'a bir darbe daha

Geçtiğimiz günlerde Apple'ın web sitesindeki özür metnini düzeltmesini emreden yüksek mahkeme, şimdi de Apple'ın Samsung'un mahkeme masraflarını ödemesine hükmetti.

İngiltere'deki mahkeme daha önce Samsung'un Galaxy Tab tabletinin Apple'ın iPad'inden kopya çekmediğine hükmetmiş ve Apple'ın bununla ilgili bir metni web sitesinde yayınlaması gerektiğini söylemişti. Bunun ardından Apple, sayfanın altına gizlediği bir bağlantı yoluyla yayınladığı metinde özür dilemekten çok rakibine yüklenmişti. Mahkeme, bu metni okuyanların "kafasının çok karışacağını" söylemiş ve Apple'dan onu düzeltmesini istemişti.

Mahkeme şimdi de Apple'ın, İngiltere mahkemesinin diğer ülkelerdeki mahkemelere göre farklı bir karar verdiği yönünde yazdığı özür metninin "yanlış" olduğunu söyledi. Yüksek mahkeme şu an Apple'ın Samsung'un yasal süreç boyunca yaptığı masrafları ödemesini istiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

yani mahkeme sitede yayınlanan 8 punto büyüklüğünde yazılan yazının okunabilir olduğuna ikna olmuş öyle mi! :D

Milyon dolarlar apple'ın cebinden tek tek gidiyor :D

Apple mert güreşmiyor işi gücü Samsung'a yüklenmek

@13 Kas 2012 22:22 İşi gücü samsunga yüklenmek derken? İphone 4s e benzeyen samsung telefonlarını saymamı ister misin?

sende belki tip olarak bana benziyosundur ozaman yaşım senden büyükse anan benden kopya çekmiştir demektir söle anana bana para ödesin

epıl harika ya herkesle iyi makara geçiyor anlayana tabi :))

Bu apple fa hızlı giden at hikayesine donuyor sanki

Apple Sonunda Mahkeme Kapilarinda Dolasa Dolasa Kendi Basini Yiyecek. Zaten Yenilik Anlamindada Cikardigi Bir Pokda Yok.

Bu apple dua etsin abd markasi ve bu ulkede lobi faliyetleri kuvvetli yoksa abd mahkemeleri ingilizler gibi ozur dile gecsin tarzi ceza vermez adama aklini alir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play