Apple'ın patlamaya hazır bombaları!

Apple'ın 2014 yol haritasında neler var; bizi hangi tarihte, hang bombalar bekliyor?

  • Zeynel A. Öztürk
Apple'ın patlamaya hazır bombaları!

Apple dedikodularının hızına yetişmek, hangi söylentiye inanıp, hangisine inanmayacağınızı bilmek zor. Ancak KGI Security'den Ming-Chi Kuo'ya göre Apple'den önemli yenilikler bekleyenler, beklediklerine kavuşacaklar.

Kuo, geçen sene ortaya çıkardığı Apple yol haritasında Apple'ın 2013'ün geri kalanındaki ürün tanıtımlarını isabetli bir biçimde tahmin etmişti. Sahneye geri dönen Kuo, bu sefer Apple'ın mükemmel bir üçüncü çeyrek için hazırlandığını söyledi. Kuo'nun söyledikleri gerçekse, yeni iPhone'lardan fazlasıyla tanışacağız demektir.

iWatch

Kuo, Apple'ın saatinin erkek ve kadınlara özel, iki farklı boyutta geleceğini söylüyor. Yeni saatlerin Apple'ın ilk NFC çipinin yanında, biyometrik sensörleri ve kablosuz şarj özelliğini taşıyacağı söyleniyor.

Kuo, Apple'ın saatlerinin en az bir günlük pil ömrü sunacağını tahmin ediyor.

iPhone, iPad ve Macbook Air

iPhone

Kuo'ya göre Apple, iki farklı boyut ve çözünürlüğe sahip iPhone tanıtılacak. 4.7 inç'lik "küçük" model, 1334x750 çözünürlüğüne, 5.5 inç'lik büyük "phablet" model ise 1920x1080 çözünürlüğe sahip olacak.

Kuo, Apple'ın phablet'inin dördüncü çeyreğe kadar satışa sunulmayacağını söylüyor (iPad Mini Retina'nın 2013 sonlarına kadar çıkmamış olması gibi). Her iki cihaz da daha iyi kameraya, optik görsel dengelemeye, yeni A8 işlemcisine ve daha ince gövdelere sahip olacaklar.

Bunun yanında Kuo, iPhone 4/4S'in piyasadan kaldırılacağını, iPhone 5C'nin ve 5S'in daha uygun fiyatlarla satılacağını söylüyor.

iPad

iPhone'da olduğu gibi, iPad'de geliştirilmiş A8 çipi ve Kuo'nun iddiasına göre TouchID sensörüyle gelecek. Kuo'ya göre yenilenen iPad Air, geçen senekine göre biraz daha erken ortaya çıkacak, ancak çok fazla değişiklik sunmayacak.

Kuo, geçen sene tanıtılmayan 12.9 inç'lik büyük iPad'in bir klavyeyle gelebileceğini söylüyor.

Macbook Air

Apple'ın Macbook Air'i yenilemesi bir süredir bekleniyor. Kuo, yeni Macbook Air'in 12 inç'lik tek bir model olacağını, düğmesiz bir trackpad'le geleceğini ve fansız olacağını tahmin ediyor. Macbook Air'in çok yüksek bir performans sunmasını beklemeyin, çünkü Apple'ın performans konusunda yapabildikleri Intel'in yol haritasıyla kısıtlı. Ancak mühendislik ve genel kalite anlamında etkilenmeye hazır olun.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

apple ı sadece tablet olarak kullandım allah var hiç pişman olmadım. Telefonda ekran küçük diye hiç düşünme gereksinimi bile duymamıştım iphone u , merak etmedim desem yalan olur çıkacak modelleri

@15 Nis 2014 00:10 ipad e istediğimiz müziği film i atabiliyormuyuz bu yönde sorunlu olduğunu duymuştum..

Hepsi bir bir gerçek olacak.

5.5 inclik iphone çıkarsa kesinlikle alırım şuan 1520 kullanan biri olarak 4 ve 5inç kesmez

Apple 5 ve 5s ile kalitesini bozmaya başladı Neden mı? Bi çok kişi fark etmiyor bile ama iPhone 4 ve 4s te kullanılan retina ekranın kalitesi 5s ile bi adım daha geriye gitti. Merak edenler ekranına mavi ve yeşil arka planda ki beyaz dikey piksellenmeye baksın.

@15 Nis 2014 10:19 O ZMN SORU HANGİ TELEFON MARKASI SON 3 YILDIR ÇAĞ ATLADI şunları yapmayın az objektif olun adam herşeyini ortaya koysa nasıl çark döner nasıl para kazanır.. sana zorla al diyen yok

Yada bu linkteki arka plana bakın Eğer ekran titriyorsa ekran kaliteniz vasat demektir http://forums.macrumors.com/attachment.php?attachmentid=445826&d=1383770016

her zaman ki gibi yine ve yeniden Apple harikaları geliyor diyebiliriz...

Herkes bi dunya sey bekleyecek cikan yine sacma bu boyutta tugla olucak. Her sene oldugu gibi

Sen de yorum yaz