Apple'ın şaşırtan iş ilanı!

Tesadüf mü, değil mi? Apple'ın sitesinde verdiği ilginç iş ilanı görenleri şaşırttı...

  • Gökay Özbudak
İlginç iş ilanı!
"Ölüm tutuşu"

iPhone 4 ile ilgili sinyal sorununu sizlerle paylaşmıştık. Sol elde tutulduğunda sinyal gücü oldukça düşen iPhone 4'ün o tutuluşuna kullanıcılar, "ölüm tutuşu" adını koymuşlardı.

Engadget, Apple'ın internet sitesindeki insan kaynakları bölümünde ilginç iş ilanlarına rastladı. 23 Haziran'da yayınlanmaya başlanan bu ilanlarda "iPad ve iPhone için anten mühendisi" aranıyor yazıyordu. 23 Haziran ayrıca iPhone 4'ün anten sorununun gün yüzüne çıkmaya başladığı gün.

İş tanımı ise şu şekilde; "Kablosuz taşınabilir cihazlar için radyasyon performansını uygun seviyeye getirecek anten sistem mimarisini belirlemek ve uygulamaya koymak."

Aynı iş ilanı bu yılın Ocak ayında da verilmişti. Yani bu ilanının verilmesinin üç nedeni olabilir; birincisi tamamen tesadüf, ikincisi Apple'ın bu sorunu çok ciddiye aldığı, üçüncüsü ise Apple'ın sene başından beri bu sorunun farkında olduğu ve anten sorununu göz ardı ettiği.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

ahaha süper

ne kadar veriyorlar acaba? ben gideyim çanak antenden anlarım onuda yaparız !

Demek birileri isten atilmis :)

4 üncüsü ocak ayında aldıkları eleman beceriksiz çıktı. İşten çıkarttılar ve yerine yeni birisini arıyorlar. Önceki adamın beceriksizliğini de temizlyecek :D

mahalle bakkalı gibi ne rezil bir şirket bu

alsınlar bni süper anten yapayım onlara :D

Hahaha! Şaşırdım! :D

basına sızdı diye çok aceleye getirdiler cihazı az bile aksaklık çıktı şuana kadar

Bence de dördüncü.

tabi nokia anten kavgası etti yapamadılar anteni

bu telefon çılgınlığı nereye gidiyo anlamadım tel e bi dolu fonksiyon koyacaz diye arama özelliğini unutmuşlar :D yakında onuda kaldırırlar zaten :p

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play