Apple'ın Siri'i Google Glass'ı Ti'ye alıyor

Apple'ın Siri'si, Google'ın sihirli gözlüğü Glass ile ciddi ciddi "dalga geçmeye" başladı!

  • Cem Şancı
Siri Google Glass ile dalga geçmeye başladı

Apple'ın sesli yapay zeka asistanı Siri, Google'ın devrimsel ürünü Google Glass'ı ti'ye alan cevaplar vermeye başladı. 

Siri'ye "Glass" diye hitap edilince yapay zeka "Ben Glass değilim ve bundan çok memnunum" gibi karşılıklar verirken, iOS7 Beta sürümünü kullananlar, yeni işletim sisteminde Siri'nin Google Glass hakkında çok daha keskin ironiler yaptığını rapor ediyorlar.

Google, yeni dijital gözlüğünü piyasaya çıkarmak için 2014'ü beklerken, bu gözlüğün iPhone'un popüleritesini de azaltacağını düşünüyor. Dolayısıyla, Apple, Google Glass'a karşı son derece temkinli yaklaşıyor. Bu tepkinin Siri'ye de yansıması aslında şaşırtıcı bir sonuç değil.

Apple'ın, Google'ın Glass gözlüğüne karşılık, önümüzdeki ay bir akıllı saat piyasaya sürerek giyilebilir bilgisayarlar alanına hızlı bir giriş yapması bekleniyor. Apple henüz bir duyuru yapmamış olsa da Google'dan geri kalmamak için kendi gözlüğünü de gizli gizli geliştirdiğine kesin gözüyle bakılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

İşte Dandroid Saçma Google diye cevap verenler gelsin bakalım... bir şirket başka bir şirketle alay ediyorsa bunu korktuğu için yapar.

siri candır ya helal :D

iOS 7 kullaniyorum Glass dedigimde web'de arama yapiyor Glass ile ilgili. Yalan haber yine. İzlediginiz videolar Siri uzerinde oynamalar ile olusturuluyor. Bunu herkes yapabilir. Millet Turkce Siri bile yapmisti.

hala acemi ötesi olan gugıl Apple gibi bir teknoloji devinin kendisini kaale alıp böyle bir durumda bile haber konusu olduğu için Apple'a defalarca teşekkür etmelidir....

haha siri ye bayılıyorum. muhabbeti iyi biridir.

İstediği kadar dalga geçsin! Yeni birşey google dan çıktığı için kıskanıyolar işte. Gözlük piyasaya çıktımı herkez ona geçmeye başlar. Dokunmatik telefonlardan sonra yeni trend o olacak zaten.

Apple batmamak istiyorsa kesinlikle iWatch çıkarmalı çünkü iPod ve iPhone satışları azalıyor tek çaresi Mac olur yakında. Bu arada dalga geçmesi süper olmuş :)

Çekememiş.Hepsi bu.Nokianın düştüğü seviyeye düşmüş.

Saksı denildiğinde de "Ben saksı değilim, bana saksı muamelesi yapamazsınız" diyor mu acaba?

Ben kendi iPad'imde denememe rağmen böyle bir sonuç almadım

@28 Ağu 2013 18:37 Türkiye de olmuyor apple ın türkiye ye verdiği önemden dolayı.Türkler böyle şeylerle uğraşmasın demişler

Xerox jobs diyorum. Anlayan anladi. Benden caliyorlar diyipte ilk calan adama gelsin bu sozlerim.

Sen de yorum yaz