Apple'ın Smart Cover patenti ortaya çıktı!

Apple'ın yeni ortaya çıkan patenti, iPad cephesinde değişenin sadece donanım olmadığını ispatlıyor!

Apple'ın Smart Cover patenti ortaya çıktı!

Apple'ın yeni ortaya çıkan iPad Smart Cover patentleri, firmanın üzerinde LED matrisi bulunan tablet kılıflar üzerinde çalıştığını gösteriyor.

ABD Patent Ofisi'nde ortaya çıkan patentte kılıf üzerinde yer alan, uyarıları gösteren bir LED matrisinin yanında, küçük, saydam bir bölüm yardımıyla tabletin ekranının nasıl gösterilebileceği tarif ediliyor. Patentin açıkladığı kılıf, Apple'ın şu anki kılıflarından oldukça farklı - mevcut iPad kılıflarında herhangi bir elektronik bileşen veya kapalıyken ekranı görmeyi sağlayacak bir özellik bulunmuyor.

Kılıfın üzerindeki, matris ekran bize HTC'nin One M8 için sunduğu Dot View kılıfını hatırlatmadı değil. Ancak Apple'ın Smart Cover'ı, telefonun ekranı yerine kendi üzerindeki LED'lerden faydalanacak gibi görünüyor.

Patentteki iPad kılıfının bir başka özelliği, Samsung'un S View ve LG'nin Quick Circle kılıflarında gördüğümüz, saydam bir bölüm yardımıyla ekranın bir kısmını görmenizi sağlaması.

Apple'ın patentindeki işlevler, rakiplerden kopya çekilmiş gibi görünse de, patent başvurusunun 2012'de yapıldığını belirtmekte fayda var. Ancak tüm bunlar, iPad Smart Cover'ın gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği hakkında şimdilik çok fazla şey söylemiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

air 2 yi sabırsızlıkla bekliyorum, çıktığı gibi alacağım

@16 Haz 2014 16:46 şu anki air bile kusursuzken air 2'nin ne kadar muhteşem düşündükçe heyecanlanıyorum :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir