Apple'ın "uzay gemisi" ortaya çıktı!

Apple'ın, "Uzay gemisi", ilk kez bu kadar gerçek bir biçimde karşımıza çıktı!

Apple'ın "uzay gemisi"nin maketi ortaya çıktı

Apple'ın şimdi de bir uzay gemisi yaptığını herkes biliyor. Evet; Apple şirket merkezinin taşınması için hazırlanan kampüse verilen isim bu: Uzay Gemisi.

Steve Jobs döneminde tasarım çalışmalarına başlanan yeni kampüs yıllardır bir türlü son aşamaya ulaşamamıştı. Ancak nihayet kampüsün son tasarımının bir maketi yapıldı. Bu da inşaat aşamasına geçilmesinin çok yakın olduğunun işareti.

Çember şeklindeki kampüsün iç alanı da ağaçlarla kaplı bir avlu şeklinde tasarlanmış. Böylece ofis katlarının tümü her yönden pencereleri ve manzaralı olacağı için çalışanların daha fazla rahat etmesi hesaplanmış. 

Maket, inşaat izinlerinin alınması için şehir meclisinin onayına sunulacak. Eğer itirazlar olursa planda düzeltmeler yapılacak. Onay alınırsa da inşaata başlanacak.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Tuvalet naketimi bu ne anlayamadim aynisindan benim evdede var

@14 Eki 2013 16:00 senin adına mutlum oldum şimdi

sevgili Apple zaten bu dünyaya ait ürünler yaratmıyor ki. resmen dünyada bazı şeyleri aştıkları için şirket merkezinin uzay gemisi şeklinde olması hem piyasada ki diğer komik rakiplerine (gerçi çoğuna rakip bile denemez) güzel bir mesaj hem de kendileri için ileride gurur vesilesi olacak muazzam bir yapıya imza atmışlar...

@14 Eki 2013 16:12 tuvalet kâğıdı rulosunu uzay gemisi yapan iSheep ne ayaksın?

Tuvalete benziyor

ayfoncuları söğüşleyip parayı buralara gömüyorlar işte

Tasarım olmadan olmaz, dünya devinden daha da güzel bir fikir beklerdim kendi adıma.

4 inç dışına çıkarsa ve donanımıda rakiplerinin seviyesine getirirse belki bir gün bende iphone alırım

yuvarlak apple yuvarlak tasarim yakisir.

Donanım gücü olarak rakiplerinin çok üzerinde zaten şu an telefonum aldığım zamanın telefonlarına göre kotu durumda diyen iphone kullanıcısı var mı ? Ben hala ip4 kullanıyorum değiştirmeyi düşünmedim bile

Tuvalet? Hey massallah. Apple a yazinda bu vizyonla sizi ise alsin. Sesli guldum okuyunca...

canı sıkılan çatıya çıkar ve çişş :D

Ben olsam dev bir sepet ve içine rasgele yeşil elma şeklinde birimler yapardım....dev bir elma sepeti yani. Bu çok basit ve kullanıcıları yorucu bir bina, üstelik gelişime kapalı. Çok bilen patronlar işin içine çok girince, genelde düzgün iş çıkmaz.

elma isaretinde bir tasarim yapamadiniz mi ?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir