Apple'ın yapamadığını Ruslar yaptı...

Siparişinizi alalım: MacOs X yüklü bir netbook mu? Biraz bekleyin, hemen geliyor....

  • Ceyhun Seval
Apple'ın yapamadığını Ruslar yaptı...
İşte karşınızda MacOs X'li bir Asus eee-pc

Amerika'daki Psystar ve Almanya'daki PearC'den sonra Rusya'da da MacOs X ile çalışanhackintosh'lar satılmaya başlandı. Macintosh'lara benzeyen modellerinin yanında gerçekte olmayan ara modellerin de bulunduğu hackintosh'ların fiyatları ise çok çok ucuz. Tabi sadece Rusya'da teslimat yapılıyor.

Rus internet sitesi RussianMac, ürünlerinde Bluetooth, Wi-Fi, video, webcam gibi hiçbir sorunlu sürücü olmadığını garanti ediyor. Ürünün orijinalliğinin ise sorunsuzca güncellenebilmesinden anlaşılabileceğini söylüyor.

Aslında MacOs X son kullanıcı sözleşmesinde, ürünün Mac üretimi olmayan sistemlere yüklenmesi kesin olarak yasaklanıyor. Ama RussianMac, Apple'ın daha Amerika mahkemelerinde bir çözüm bulamamış olmasına güveniyor olsa gerek, bu cümleyi atlayarak satışlarına tam gaz devam ediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

çok iyi yapmışlar geçen baktım bi netbook 2590 euro kurcaladım baktım değmez yani o kadar para iyi yapmışlar valla ellerine sağlık rus kardeşlerin. ama genede söylim 5 para etmez şu mac os x linux daha güzel

:) çakma ferrari'den ne farkı var

bekle atmez hangi mac os sürümünü kullandın ki bunu söylüyosun alala rusların yaptığı maclar de kendilerine benziyo zaten bi aplle ın yaptıklarına bak bide çakma maclere aradaki farkı gör

Modifiyeli arabalar nasil ferrariden daha güzel ve hızlı ?

Dikkatinizi çekerim, Mac dışındaki bilgisayarlara MacosX yüklenemez, yasaktır deniyor. Fiat Bis'e Dodge Viper motoru koyarsak Bugatti Veyron'u geçermi denmiyor. Lütfen örnek verirken biraz daha düşünelim bir zahmet. Örnek olalım. Köstek olmayalım. İtirazı olan?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir