Apple'ın yapmasını dilediğimiz 8 şey!

Apple'ın cepler, tabletler ve PC'lerden sonra, bu alanlara da büyük yenilik getirebileceğine eminiz!

Apple'ın yapmasını dilediğimiz 8 şey!

Apple, akıllı cebi, tableti veya dijital müzik çalıcıyı icat etmedi, ancak varolan bir teknolojiyi daha iyi bir şekilde sunarak onu bir bakıma keşfetti. Peki ya Apple, daha geniş bir alanda faaliyet gösteriyor olsaydı? İşte Apple'ın hayatımıza sunmasını hayal ettiğimiz 9 şey:

1. Ev otomasyonu: Otomatik ev aletleri hakkında yıllardır çok şey duyduk. Apple'ın bu alanda bir girişimde bulunması, ilginç ürünler ortaya çıkmasıyla sonuçlanabilir.

2. Fotoğrafçılık

Steve Jobs'un Lytro görüşmesi, bize Apple'ın en azından "fotoğrafı çektikten sonra odaklanmaya" izin veren teknolojiyi iPhone için düşündüğünü gösteriyor.

3. Mobil ödeme

ABD'li kullanıcıların yararlanabildiği EasyPay, NFC teknolojisi ile birleştirilse ve diğer mağazalarda da kullanılır hale getirilirse, bizce oldukça hoş olabilir.

Güç sorunu, TV ve fazlası...

4. Güç

Güç, taşınabilir cihazların önemli bir sorunu olmaya devam ediyor. Örneğin iPad'in büyük bölümü pilden oluşuyor. Gelecekteki Apple cihazları piller yerine yakıt hücrelerini kullanabilir. Patentlere baktığımızda Apple'ın böyle bir fikri gerçekten aklından geçirdiğini görüyoruz.

5. TV

Medya kutularının ve çeşitli medya cihazlarının yerini alan bir TV, sanırız hepimizin hoşuna gidecektir. Apple'ın bu tür bir TV üzerinde çalıştığı söyleniyor.

6. İş

Steve Jobs'un kurumsal piyasadan nefret ettiği bilinse de teknoloji meraklısı çalışanlar, iPad ve iPhone'larıyla işe geliyorlar. Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre çalışanların yüzde 87'si bu kişisel cihazları, özellikle iPhone'u iş amaçlı kullanıyor.

7. Araç içi eğlence/bilgi sistemleri

Araba içi eğlence sistemleri genellikle pek iyi değiller ve adeta Apple'ın ilgisine ihtiyaç duyuyorlar.

8. Üretim

Apple'ın büyük bir yatırım yaparak yenilikçi üretim yöntemleri ve sistemleri meydana getirmesi, global anlamda dengeleri değiştirebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

steve jobs apple dan kovulduktan sonra apple ne yapmıştı? Apple o zamanlar bir çok ürün çıkarıyor ve çıkardıkları çoğu ürünü satamıyorlardı. jobs tekrar göreve geldiğinde gereksiz olan tüm ürünlerin üretimini durdurttu. Çalışanları gruplar oluşturtarak sadece belli sayıda ürüne yoğunlaştırdı. O dönem apple için bir devrimdir. Şu anda apple piyasanın tekeli. Adamlar bir ürün çıkarıyor birde bakıyorsun farklı bir firma onun benzerini (çinliler aynısını) çıkarıyorlar. Diğer firmalar için piyasada tutunmak giderek zorlaşıyor. Bence apple bu yukarıda yazılanlardan herhangi birine girebilir, şayet buna gücüde var. Ancak ben zannetmiyorum apple o eski günlerine dönmek istesin. Bu gibi çalışmalara zaman ayırmazlar. Çünkü rakip çok. Tekel olmakta zor. :)

Pil haric hepsi bir birinden sacma...

Apple'dan istek; Siri Türkçe dil desteği..

Bu da benden: ürünlerini üretim değerinin 10 katından fazla paraya satmasın. ve bir ayfon 4se parasının çindeki fabrikada kaç çalışanın toplam maaşına denk geldiğini hesaplayıp duyrsunlar

pil hariç gerisi gereksiz

apple den tek isteğim köle gibi çalıştırdıkları çinli işçilere tüm iş haklarını versin.

appleden isteğim telefon amblemini elma değil armut sembolü yapsın, böylece en iyi armutu kimler yer görürüz

her yeni android özelliğini bi sonraki ios sürümlerinde görmeyelim

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play