Apple'ın yeni sürprizi!

Apple, iOS cihazların kullanımını daha keyifli hale getirecek bu "şey" üzerinde çalışıyor olabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple'ın yeni sürprizi!

Apple'ın yakın bir zamanda tek başına satılacak bir oyun denetimi üzerinde çalıştığı söyleniyor.

San Francisco'daki 2013 Game Developers Conference'ta birden fazla kaynağın Pocket Gamer'a yaptığı açıklamalara göre Apple yetkilileri, geniş bir destek sağlamak amacıyla şirketin planlarını bir süredir geliştiricilerle paylaşıyor. Oyun denetiminin neye benzeyeceği ve çıkış tarihi gibi detaylar henüz bilinmiyor ancak söylentilere göre cihaz, Nisan'daki iPad veya iTV etkinliğinde ortaya çıkabilir. AppleInsider'dan Kevin Bostic, bir oyun denetiminin ciddi bir oyun platformu haline gelen iOS için bir ihtiyaç haline geldiğini söylüyor.

Sözkonusu oyun denetimi bir HD veya 4K televizyon ile tanıtılırsa bu, Apple'ın TV'yi kontrol edebilecek bir denetim ortaya çıkarması muhtemel. Bostic'e göre Apple cihazlarına özel bir oyun denetimi, iOS ve Apple TV'yi çok daha geniş bir oyun yelpazesine açabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Keyifli ha! Ha ha ha :D

sevgili Apple gugıl gibi acemice ve saçma şakalar yapmaz o yüzden bu haber kesinlikle doğrudur.....

Apple bu kadar uğraşacağına önce kalem desteği versin. Koskoca ipad de resim yapılmıyor.

@01 Nis 2013 22:20 Bu Samsung fanlarının hepsi mi cahil. iPad ve diğer bütün dokunmatik ekranlı cihazlarda piyasada 11TL'ye satılan kalemleri rahatça kullanabilirsin.

@02 Nis 2013 11:52 zekai Apple fanboyu kalemi niye vermiyorlar diyor...

@02 Nis 2013 11:52 O dandik kalemlerden benim de haberim var. Ne kadar kullanışlı olduğunu görüyoruz. Steve Jobs'a saygım vardır ama şu anki galaxy note serisini (10" 5.5") görseydi ağzı açık kalırdı.

Apple ve keyifli? asla Apple ürünü kullanmak keyifli olamaz... bitmeyen çilelere hazır olun... Rahmetli Cook çok çile çekmişti...

Sen de yorum yaz