Apple iOS 7.1 ile önlemi aldı!

Apple'ın başını çok ağrıtan problemlerden biri daha, iOS 7.1 ile birlikte çözüldü!

Apple iOS 7.1 ile önlemi aldı!

Apple'ın uzun zamandır başını ağrıtan uygulama içi satın almalara karşı iOS 7.1 güncellemesinde uyarı önlemi ortaya çıktı.

Daha önce mağdur aileler, Apple'a açtıkları bir davada çocukların uygulama içi satın almalar yoluyla kandırıldığını öne sürerek Apple'ı tazminat ödemeye mahkum ettirmişti. ABD Federal Ticaret Komisyonu da Apple'a bu soruna karşı yazılımında önlem alması zorunluluğunu getirmişti.

Apple'ın beklenen önlemi iOS 7.1 ile ortaya çıktı. iOS 7.1'de uygulama içi satın alma yapılırken, kullanıcının karşısına bir uyarı çıkıyor ve şifrelerini girmelerinin ardından 15 dakika boyunca yeniden şifre sorulmayacağını, eğer bu özelliği değiştirmek isterlerse ayarlar bölümüne girmeleri gerektiği hatırlatılıyor. Bakalım Apple'ın bu önlemi, küçük iPhone/iPad kullanıcılarının, anne/babalarının kredi kartlarından binlerce dolarlık uygulama içi satın alma yapmalarını engelleyebilecek mi?

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Çok sevgili yazar kardeşim. Bu özellik iOS 6 dan beri mevcut. Oğlumun iPod'unda 2 yıldan fazladır kullanıyorum. Bilgin olsun. Başarılar dilerim.

jb ve 7.0.4 ile herşey bedava.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir