Apple iOS 8 için büyük sürpriz planlıyor

Apple, iOS 8'in yeni sürümüne ekleyeceği 2 yeni uygulama için ilk adımlarını çoktan atmış bile...

  • Cem Şancı
Apple iki yazılım şirketini satın aldı!

Apple'ın, ürünlerini iOS 8'e eklemek üzere iki önemli yazılım şirketini satın alması teknoloji dünyasında yankı buldu.

Satın alınan şirketlerden biri, EverNote gibi kişisel not yazılımı geliştiren Catch. Diğeri ise BroadMap isimli bir harita yazılımı üreticisi. Söylentiye göre, Catch'in satın alma işlemleri Temmuz ayında başlamış. BroadMap ise Apple tarafından satın alınmasına rağmen hala kendi ismiyle piyasada faaliyet gösteriyor. Ancak çalışanlarının Linkedln sayfalarına bakacak olursa, hepsi Apple'a geçmiş durumda.

Apple'ın daha önce "çılgın" sonuçlar veren ve kullanıcıları hiç beklemedikleri yerlere çıkaran haritalarından sonra yeni iOS'a BroadMap'in haritalarını ekleyeceği düşünülüyor. BroadMap çok geniş bir yelpazede, gelişmiş dijital haritalar geliştiriyor ve işinde de son derece başarılı. Dolayısıyla, Apple'ın sürücüleri havaalanı pistine çıkaran iPhone navigasyonu efsanelerine artık bir son vermek istediği düşünülüyor.

Apple, her zaman olduğu gibi, satın almalar hakkında bir yorum yapmadı ancak şirketlerin faaliyet alanları Apple'ın amaçlarını açıkça ortaya koyuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Google her gun yeni uygulama olusturuyor... Herseyi google hesabinda esitliyor. Apple 2 yilda 1 uygulama yapip onda da starbucks'a gitmek isteyenleri alaskaya gonderiyor... Daha fazla soze gerek var mi?

@27 Ara 2013 14:22 yanlış... google hergün yeni bir şey araklıyor ve yetinmiyor sizden kişisel bilgileri araklamaya devam ediyor, en sonunda ise hesabına eşitliyor.Android'in yavaşlığından felan bahsetmedim bile.. detaylar için : http://www.scroogled.com/

@27 Ara 2013 15:34 Sizin parmak izinizi alıyor var mı ötesi?

hadi ordan samsung ve diger firmalar 4 k ekran üretecek apple hala 1135x640 la avunsun

4 inçe o çözünürlük gayet uygun (640p) 5.5 inçe 480p ve 540 p koyanlları gördüm ben buna çamur atmayın bari

640p mi arkadalım bu hd bile deil.16.33 s3 mini bile 720p

Tomtom navigasyonu satın alsınlar. Telefonu ellerimle satın alırım

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost