Apple iOS 9'dan geri dönüşü durdurdu!

iOS 9'dan memnun kalmayıp iOS 8'e geri dönmek isteyenlerin artık şansı kalmadı!

  • Onur Seven
Apple iOS 9'dan geri dönüşü durdurdu!

Tüketici elektroniği devi Apple, iOS 9'dan iOS 8 sürümüne geri dönme (downgrading) prosedürünü sona erdirdi. Yeni nesil mobil işetim sistemi iOS 9 ve daha güncel bir sürüme yükseltme yapan kullanıcılar artık iOS 8.4.1 sürümüne dönüş yapamayacak.

Popüler teknoloi sitesi BGR, Apple'ın iOS 9.0.2 güncellemesini yayınladıktan sonra eski iOS sürümlerini imzalamayı durdurduğunu açıkladı. Bu da eski versiyonların artık desteklenmediği anlamına geliyor.

Apple iOS 9.0 için de imzalamayı bırakmış durumda, böylece kullanıcılar artık sadece iOS 9.0.2 sürümüne doğrudan yükseltme yapabilecekler. Şirket yeni bir güncelleme yayınladıktan sonra normalde kullanıcıların eski sürüme dönüş yapabilmeleri için önceki sürümleri bir süre kullanılabilir halde bırakıyordu. Bu durumda iOS 9.0'ın yayınlanmasının üzerinden sadece birkaç hafta geçmesine rağmen Apple 8.4.1 ve 9.0 sürümlerini imzalamayı durdurmuş olacak.

Genellikle güncelleme ile birlikte sorun yaşayan kullanıcılar eski sürüme geri dönmek isteyebiliyorlar. Son güncelleme iOS 9.0.2 birkaç küçük düzeltme içermesinin yanı sıra kilit ekranında yaşanan problemi ortadan kaldırıyordu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

IPhone 6'yi bir kac gun once downgrade ettim simdi kafam rahat. IOS9'a yukseltin basiniza dert alin...

iOS 9.0.2 ile uçuşlardayım. Artık gerisi tırıvırıdır.....

tam zamanında 8.4.1'e geçiş yapmışım.

herkes androide laf atıyorda, ios güncelleme yaptıkça eski telefonlarını çöpe çıkarıyor, yavaşlıyorlar. sizi yenisine zorluyorlar. sanırım bu savaşta kaybeden hep tüketiciler olacak. avantajlı olanlar ne ios ne de androidliler. hep şirketler.

iyiki ios 8.4 jb de kalıp ios 6.1.3 e döndüm şu an 4s uçuyor eski karizmatik günlerine döndü :)

@06 Ekim 2015 14:32 NASIL YAPTIN ANLAT DA BİZE DUA EDELİM SANA. CVP?

Apple, yazılımını her geçen gün daha kapalı sistem haline getiriyor. Önce App içeriklerine erişimi engelledi, şimdi de uygulamaların yedeklerini bilgisayara indirmeyi engelledi. Kotalı internet kullanan memleketimiz insanları her cihaz yeni yüklemelerinde GB'larca veriyi tekrar tekrar indirmek zorunda kalacak. Her sene çıkan yeni yazılımların da yığınla sorunları beraberinde getirmesi, gün geçtikçe sıradanlaşması aklıma dev Nokia'nın acınası halini getiriyor!

9.0.2 ye nasıl geçtim bilmiyorum çok bug var keşke hiç geçmeseydim

iop 9.1 var ve ios 6 ya dönmek istiyorum ıphone 4s mümkümmüdür hiç bir yolu yok mudur

devlet devlet değilki adamlar bizden milyar dolar kazanıyor devlet sen benim milletimi sömüremezsin tr de bu şekilde geri dönüşsüz zorla eski cihazları çöpe attıramazsın demiyor yazık...

bizim 4s ler çöp oldu resmen 9 a geçmtikten sonra hiç bir zevk alamıyorum telefonumdan

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost