Apple, iPad Pro'ya bu özellikleri mi ekliyor?

Apple'ın sır gibi saklanan "süper" tableti iPad Pro'dan gelen sızıntılar hızlandı! İşte son iddia...

  • Ercan Uğurlu
Apple, iPad Pro'ya bu özellikleri mi ekliyor?

Apple'ın bir süredir beklenen "profesyonel" tableti iPad Pro, yeniden sızmaya başladı. 12.9 inç büyüklüğünde bir ekranın sahibi olacağı bilinen Apple'ın Pro tableti, çok yakında karşımızda olabilir. Apple'ın 9 Mart'ta düzenleyeceği etkinlikte Apple Watch'u tanıtırken yanında yeni tabletini de göstermesi beklentilerimiz arasında.

iPad Pro'nun yeni sızıntıları arasında ise gerçekten çarpıcı noktalar bulunuyor. USB 3.0 bağlantı noktasını Apple'ın bu tabletinde görebiliriz. Böylece kullanıcılar iPad Pro'ya klavye ve farelerini Bluetooth bağlantısı olmaksızın kablolu şekilde de bağlayabilirler. Yine bu tabletle USB bellekleri kullanmak da mümkün olacak.

Apple, USB 3.0 bağlantısının yanı sıra yeni tableti için bir başka teknoloji üzerinde de çalışıyor. Tableti hızlı şarj özelliği ile donatacak olan Apple, böylece profesyonel kullanıcıları uzun süre priz başında bekletmemeyi amaçlıyor.

Apple, hem USB 3.0 hem hızlı şarj özelliğinin yanında tabletin son tasarımında birkaç yeni özellikle daha karşımıza çıkabilir. Şimdilik 9 Mart etkinliğini bekliyoruz, eğer o etkinlikte iPad Pro'yu göremezsek, bekleyişimiz eylül ayına değin sürebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

s6 ya iphone cakmasi diyenler bakalim buna surface cakmasi diyecek mi

Apple, "hızlı şarj özelliği"ni -şarjın hızlı tükenmesi- olarak algılıyor anlaşılan. Tabletten telefona, saatten dizüstüne kadar her Apple ürününün şarjı normal kullanımda en fazla 5 saat.

@08 Mar 2015 15:38 iphone konusunda haklısın ama Macbook 9 saat şarj süresi ile muadillerini 2'ye katlıyor

@08 Mar 2015 15:38 hepsini kullanmış birisi olarak söylüyorsundur eminim. uydurmadan birini bari kullansan da öyle uydursan yoksa konuşmasan boş boş.

iOS degil de Mac OS X ile gelse piyasa calkalanir bence.

niye size bomba gibi gelen özellikler bize bir şey hissettirmiyor. Hızlı şarj, usb 3 b.v özellikleri ile zamanın gerisinde kalanları ayıplamak lazımken, apple tablete koyunca bomba oluyormuş, ne acayip iş !

Surface'ta bunlar yıllardır var. Apple'ın "bomba" anlayışı: 3 yıl önceki özellikleri elma fanboylarına ver, avunsunlar. iPhone 6'ya da "bomba" diye gelen özellikler bile 3 yıl önceki Windows Phone'larda ve Androidli Nexus'larda vardı. Elmacı fanboylara acımıyorum artık. Kendileri kaşınıyor çünkü. Adamlar yanlarında iPhone ve Apple Watch şarj aletini bir tümör gibi taşıdıklarına bakmıyor, gelip yıllar önceki teknolojiye "USB 3.0 var offffff" diyor. Müstehak bunlara.

@08 Mar 2015 17:43 hızlı şarj mı vardı yoksa usb 3.0 mı? dur tahmin edeyim ikisi de yoktu.

yine ilkler ve yine gerçek kalite.. teşekkürler...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play