Apple, iPad rakiplerinden korkmuyor!

Apple'ın patronu Tim Cook'a Android'le rekabetleri soruldu, gelen cevap biraz alaycı oldu...

  • Zeynel A. Öztürk
Apple, iPad rakiplerinden korkmuyor!
Tim Cook'a göre iPad'in uygulama desteği, diğer tabletlerde yok

Apple CEO'su Tim Cook, düşük fiyatlı tabletlerin iPad'i tehdit edip etmediği konusundaki düşüncelerini açıkladı. Cook'un Kindle Fire tableti tamamen farklı bir kategoride gördüğü, dolayısıyla rakip olarak görmediği ortaya çıktı. Cook'a rekabetle nasıl başa çıkacakları sorulduğunda, yeni CEO biraz da alaycı bir biçimde "ben bir rekabet göremiyorum, demk ki başa çıkmamız gereken bir şey de yok" diyerek cevap verdi...

Amazon, geçtiğimiz çeyrek içinde milyonlarca Kindle Fire satmayı başarsa da Apple, aynı zaman aralığında 15 milyon iPad sattı. Cook, bu durumun değişeceğini de düşünmüyor. İşte konu hakkında Cook'un söyledikleri:

"İnsanlar tabletleriyle birden fazla iş yapmak istiyorlar. Dolayısıyla kısıtlı işlevlere sahip tabletlerin ve e-reader'ların aynı kategoriye girdiğini düşünmüyoruz... Bir iPad isteyen insanların kısıtlı işlevlere razı olacağını sanmıyorum."

Cook'a göre "kısıtlı işlev" sadece donanımsal değil ve asıl kısıtlama, Android tabletlerdeki "uygulama eksikliği".

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

flash, java gibi mi ?

ipad oyun oynamak ve internete girmek haricinde ne yapılıyorki anlamadım. bilgisayar kadar ekranı var ama bilgisayara bağımlı, iphone arayüzünden kurtulamamış bir cihaz.hep hız olsa ne olcak.browserda yeni sayfa açmak için 3 hamle yapmak gerekiyor. okadar para verip bi sehayatta laptopumun yerini tutamayacaksa ne işimi görcek. fotograf makınasının kartını takip bir video veya resimi görüntülebilcem mi? flash belleğimde olan bi belgeyi takıp görüntülebilcek mi? 3-5 liralık bi kablo ıle lcd ye bağlayabilecek miyim? ve nice kısıtlama örneği verebilirim. bu mu özgürlük. bu cihaz ne işe yarar. email okumayamıı?

Apple'ın patronu Tim Cook'a Android'le rekabetleri soruldu, gelen cevap biraz alaycı oldu...
ha haa :) harikasın tim ama bir steve jobs değilsin ona sorsalar dandroidle daha güzel dalga geçerdi :)

rekabet mi? ne rekabeti? çok iyi ya :)

bu da demek ki kinde fire formatında tablet çıkarmayacaklar

boyle sacmalik.olur mu hic yaa.sizin tab lariniz cok mu ozgur byalani ilk okul cocuguna soyleseniz inanmaz .siz ancak kendinizi kandirirsiniz.siz andorid ile zaten rekabet edemesiniz.asagidaki yazida birde ozgur olmaktan bahs ediyor kendilerinde ozgurluk var mi soruyorum onlara.
""İnsanlar tabletleriyle birden fazla iş yapmak istiyorlar. Dolayısıyla kısıtlıişlevlere sahip tabletlerin ve e-reader'ların aynı kategoriye girdiğini düşünmüyoruz... Bir iPad isteyen insanların kısıtlı işlevlere razı olacağını sanmıyorum"."

En ciddi rakip galaxy tab 10.1in patent davalarıyla belini kırınca rekabet edecek tablet piyasasını dağıttı attı apple.
Aynı mantıkla bütün otomobillerin dört tekerleği,dört kapısı ve bir bagajı var.apple allahtan araba üretmiyor.

Flash playr bile yok.bu ipad cilara ben guluyorum sadece.

3000lira telefon işe yarar uygulamalar zaten paralı telefon kapalı kutu iphone alacak kadar gösteriş meraklısı değil bilinçli bir tüketici olarak iphone dan kat be kat üstün olan Galaxy Note kullanıcısıyım...

hem kel hem fodul =)

Arkadaslar biri bana bu ios lardaki bluetooth'un ne işe yaradığını söyleyebilirmi ? ben mi kullanamıyorum anlamadım. galaxy s telefonum var nokia bh-503 bluetooth kulaklığımı bağlayıp müzik dinleyebiliyorum ama ipod touch'ımda bluetooh olmasına ragmen baglayamıorum hiç bişey yapamıyorum acıklaması nedir niyedir bilgi verblirmisiniz ??

Tim Cook: Rekabet mi? Ne rekabeti?

Cevap: Hani sizi korkudan mahkeme mahkeme koşturmaya sebep olan rekabet!

tim cook haklı doğrudur

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play