Apple iPhone 6S üretimini azaltmayı planlıyor

Apple, beklediği satış seviyesine ulaşmayan iPhone 6S ve 6S Plus için radikal bir kararın eşiğinde!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple iPhone 6S üretimini azaltmayı planlıyor!

Apple, satışları beklenenin altında seyreden iPhone 6 ve iPhone 6S Plus'ın üretimini azaltmayı planlıyor. Bu modellerin üretiminin Ocak - Mart ayları arasında yüzde 30 azaltılacağı söyleniyor.

Üretimin azaltılmasıyla birlikte satıcılar, yeni siparişler için mevcut iPhone stoklarını eritmeye başlayacaklar. Nisan - Haziran dönemindeyse stokların normale dönmesi bekleniyor. Apple'ın bu hamlesi, iPhone için parça üreten firmaları etkileyecek. Japan Display, Sharp ve LG Display gibi üreticiler, LCD ekran panel sevkiyatında düşüş yaşayacaklar. Kamera sensörlerini sağlayan Sony de bu düşüşü hissedecek. iPhone için elektronik parça sağlayan firmalar arasındaki TDK, Alps Electric ve Kyocera da değişiklikten etkilenecek.

Mizuho Securities'ten bir baş analiste göre satıcıların iPhone satışlarında önceki yıla göre düşüş yaşamaya hazırlanması gerekiyor. Satıştaki düşüşlerin iPhone 6 ve 6S arasında önemli bir performans farkının olmaması ve iki cihaz arasındaki fiyat farkına bağlı olduğu düşünülüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

bu kadar pahalı satarsan olacağı budur yıllardır iphone kullanıcısıyım en son 6s beni bıktırdı telefonu günde 3 defa şarza takar oldum

@07 Ocak 2016 11:48 ben de 6s kullanıcısıyım öyle bir şeyi nasıl beceriyorsunuz?

diğer ayfon 7 bence 5 milyar üstü olur ve onu alanda olur. Çünkü bu ülkede inanılmaz bir gelir adaletsizliği var.

Elmacılar haddinden fazla kazıklanıyor. Çift SIM kartlı, Android Marshmallow'lu telefon aldım, 650 TL ödedim. Telefon canavar, herşeyi yapıyor. Daha ne isterim ki. 3500 TL verip kazıklanmadım yani.

@07 Ocak 2016 13:29 hayatında hiç apple kullandın mı androidi savunuyorsun keke

@07 Ocak 2016 13:29 aynen doğru valla

@08 Ocak 2016 00:05 zoruna giden kazıklanma gerçeğimi yoksa apple yi kötülemesimi ? iphone kullananla kullanmayan arasında ne fark var mars a ücretsiz seyahatmi yoksa yenen kazık büyüklüğümü

İnşallah iPhone 5 gibi tarih olurlar.

sonun geldi apple. Ha,ha,ha,

O kadar para verdim o zaman iphone alınıyordu iyi ki almamışım.

Çok az insanın kullandığı 3D Touch üzerine yıkarsan her şeyi, bir de üstüne Multi-tasking'de ucuz Android One'ın yanında gülünç düşüyorsan, gayet normal.

Reklamlarda 4K video çekimini, hareketli resimi ve 3D Touch özelliklerini göstermişler zaten başka bir adam akıllı yeniliği yok. Sen zamanında Full HD ekranda 4K video izlemek saçma demiştin şimdi sen 720 P ekranda 4K izletiyosun ? Hareketli resimi Lumia çıkardığında gereksiz dedin kendin yapıyosun şimdi ? 3D Touch da gereksiz zaten ? Multitasking demişsin ? HTC One M7 ile aynı performansda Multitasking yspıyorsun daha ilerisi yok zaten ? Bu fiyat farkı niye ? Satamazsın tabi..

Çok pahalı olduğu için kına geldi. Apple'ın fiyat politikasına birilerinin dur demesi gerekiyor!

Evet çok pahali dunyada okadar ac ve muhtac insan varken alinterimizi bu tur cihazlara harcayip Bu dunyada o insanlari savasa acliga muhtac eden Şahislarin ekmeğine yağ sürmeyelim.

Valla ben hayatım boyunca iphone kullandım. 4s ten sonra cihazlarında bir kalite göremedim. iphone 6 var şu anda bununda ömrü tamam olur gelecek sene o zaman apple doğru dürüst müzik video yüklemeleri bile binbir eziyet bir cihaz üretmezse iphone 7 alabilirim aynı politika devam ederse benim tercihim sony veya samsung dan yana olacak. adamlar kopyala yapıştır ile işlerini hallederken bizde itunes bilmem ne ayrıca her bilgisayarda bunlar yok iphone cebinde laptop sırttamı gezelim :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost