Apple, iPhone 7'de bükülme sorunu istemiyor!

Apple, iddiaya göre bir sonraki iPhone'ununun "bükülmemesi" için önemli bir adım atmaya hazırlanıyor

Apple, iPhone 7'de bükülme sorunu istemiyor!

iPhone 6 Plus'ın kolayca bükülmesi fiyaskosunu, kısacası "Bendgate"i ciddiye alan Apple, bunun bir sonraki telefonunda yaşanmaması için yeni maddelerle denemeler yapıyor.

Apple'ın akıllı saati Apple Watch, firmanın kendi ürettiği Series 7000 alüminyum alaşımından oluşuyor. Bu alaşım, şu anki iPhone modellerinde kullanılan maddeden daha güçlü olacak biçimde tasarlanıyor. Tayvan merkezli Economic Daily News'a göre ise Apple, yeni telefonlarında bu maddeyi kullanmayı planlıyor.

Sözkonusu madde, diğer alüminyum maddelerine göre yüzde 60 daha güçlü olsa da, paslanmaz çeliğin üçte biri yoğunluğa sahip olduğundan oldukça hafif.

Ancak Economic Daily News'un bu bilgileri hangi kaynaktan aldığı bilinmediğinden, dedikoduyu hemen ciddiye almamakta fayda var. Duyduklarımız, diğer yayınların arasında konuştuğu tahminlerden ibaret olabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

7000 alüminyum aple filan urettiği yok sadece alüminyum modellerinden numaralarından biri.

öncekine göre %60 daha dayanıklı ha? lens camlarından kalan safir kristallerini mi eklemiş içine?

Bırakın bu traş özellikleride adam gibi şarjı giden telefon yapın. Her sene yeni bi model çıkıyor diğerinden pek bi fark yok sadece şekil. Piyasa telefona doydu artık çok değişik bi özellik yada 3 gün full kullanıma giden batarya olmadığı sürece kimse telefona 3000 TL vermez. Hem şarj kablosuna mahkum kal hemde özgürlüğünü kısıtla paranla rezil olmak bu olsa gerek

madde değil malzeme.....

üretim için gereken malzemede kullanılan madde! @19 Nisan 2015 19:40

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost