Apple, iTunes ile Android'e sızıyor!

Apple, belki de çok daha önce yapması gerekeni yapıyor; Android'e "sızmaya" hazırlanıyor!

  • Cem Şancı
Apple, iTunes ile Android'e sızıyor!

Apple, iTunes ve iTunes Radio ile müzik dünyasında çok önemli bir yere sahip. Ancak görünüşe göre daha da fazlasını istiyor ve şimdi Spotify gibi müzik uygulamalarına rakip olacak iki yeni uygulama hazırlığında.

Uygulama, isteğe bağlı olarak müzik seçmeye izin verecek ve abonelik ile çalışacak. Apple ayrıca, Android kullanıcıları için de iTunes uygulaması geliştirmeyi planlıyor. Eğer bu gerçekleşirse, Android kullanıcılarını Apple dünyasına bir adım daha yaklaştırıp ileride iPhone ve iPad satın almalarını sağlamak mümkün olacak. Apple'ın kurucularından Wozniak da, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada şirketin iTunes'u Android için de hizmete sokması gerektiğini söylemişti.

Yine de tüm bu uygulamaların yakın tarihte ortaya çıkması beklenmiyor. Apple'ın servis ve ürünlerini piyasaya sürmeden önce çok kapsamlı testlerden ve deneme süreçlerinden geçirerek defalarca revizyona gittiği biliniyor. Dolayısıyla, bugün söylentisi çıkan bir Apple servisinin piyasaya çıkması "yıllar" sürebiliyor. Ancak, Spotify benzeri bir Apple uygulamasının, iPhone sayesinde hızla büyük bir kullanıcı seviyesine ulaşması sürpriz olmayacaktır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

ya aslında çok da lazım bir şey değil. öyle devasa yenilik sızmalar falan. nedir yani? millet m p3 indirmeyecek biz satacağız. millet internetten film bakmayacak biz satacağız. yok ttnet satar yok bilmem ne uygulaması satar. yav bunlar youtube da yok mu? olmazsa olmaz şeyler mi bunlar millet bilmiyor mu? bu kadar çabuk eskiyen bir sektöre bu kadar yönelme neden? İllaki bu müzikler satılacaksa youtube'un kapatılması video sitelerinin iptal olması gerekmiyor mu? bunları hazırlayanlar bilmiyor mu? devasa bulutlar devasa saklama alanları devasa film upload siteleri torrentler oluşturulurken neredeydi bu insanlar şimdi müzik satmayı marifetten sayıyorlar. dürüst olan adam sanatçının kendi resmi sitesine girsin sanatçı oradan paylaşsın ister cüzi bir miktar para isterse falanca reklama tıklatma şeklinde olsun bitsin nedir yani birbirimizi kandırmayalım

çok iyi olur.

Bu sistem android de -en azından türkiye için- çalışmaz. Android kullanıcısı zaten gerek torrent gerek normal olarak internetten indiriyor. Kimse para harcamak istemez. Ama ios da bu opsiyonların hiç biri yok. Itunes tek ve en kolay seçenek.

Sizin mantık olsaydı şarkıcılar para kazanamazdı hiç satmazdı albümler. Ayrıca iphone kullananlar da bilgisayardan atabiliyor ya da müzik indirme programları ile direk iphonea bedavaya indirebiliyorsunuz. Bilmeden konuşanlar sağolsun. Özellikle @15:57.

iphonedan Windows a atabilirsin ama windowstan iphone a atamiyorsun . iosun kapalı bir kutu olduğunu herkrs bilir

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost