Apple iyilik yapayım dedi, öfke topladı!

Apple'ın yılbaşında dağıttığı bedava uygulamalar, bazı kullanıcıların keyfini fena kaçırdı!

Apple iyilik yapayım dedi, öfke topladı!

Apple, yeni yılbaşı uygulamasında tüm kullanıcıları aynı anda mutlu edememenin zorluğunu yaşıyor. 26 Aralık'tan 6 Ocak'a kadar iOS sahiplerine hediye uygulamalar dağıtan 12 Days of Gifts uygulaması, bazı kullanıcılar tarafından yerden yere vuruldu.

Örneğin ikinci günün gece yarısında kalkıp uygulamayı açtığınızda, ücretsiz bir TV dizisinin size hediye edildiğini görüyorsunuz. Ancak "View Gift" düğmesine dokunulduğunda tüm seriyi pahalı bir fiyata satın almanızı sağlayan "satın al" düğmesi kafaları karıştırmış bulunuyor. Aslında ekranı biraz aşağı kaydırdığınızda bölümleri tek tek, ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz. Durumun kafa karıştırıcı olduğunu fark eden Apple, TV dizisini sabaha karşı ücretsiz bir oyunla değiştirmişti.

Apple'ın yanı sıra uygulama geliştiricileri de kullanıcıların öfkesinden nasibini aldı. Örneğin bugünün ücretsiz uygulaması, çocuklara yönelik bir oyun olan Toca House. Ancak oyundaki demografikten memnun olmayan bazı kullanıcılar, oyuna App Store'da olumsuz yorumlar bırakmış durumdalar. Bir yorumcu "Apple, Noel'imi mahvediyor" derken bir başka yorumcu "Bu uygulamayı sildim. iTunes 12 gün hediyeleri her gün daha da kötüleşiyor."

Kullanıcıların belki de beklentilerini biraz azaltıp, her hediyenin zevklerine uymayabileceğini anlamaları gerekiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

fazlasıyla katılıyorum

"Kullanıcıların belki de beklentilerini biraz azaltıp, her hediyenin zevklerine uymayabileceğini anlamaları gerekiyor." Bu söz tamamen yerindedir. Sonuçta hediye ücretli olan bir şeyin ücretsiz olması ve kişisel zevklere göre değişmesi beklenemez.

şimdiye kadar verdikleri işe yaramaz bence apple kişisel zevklerimizi biliyor ona göre hediyeler sunabilirdi. hediyeleri herkes sevmiyorsa sorunu apple da arayacaksın.12 hediye yerine 1-2 tane güzel hediye de sunabilirdi. 5. yılında verdiği BADLAND oyunu güzeldi mesela kimse inkar edemez hala oynarım. Belki sonlara doğru iyi hediyeler çıkar.

Apple fanları hala apple ı korumaya devam ediyor.Acaba nezamana kadar böyle gidecek bu.

Soru 1- Hediyeler herkese aynısı mı geliyor? Yoksa Ülkeye veya başvuru tarihine göre değişiyormu? Soru 2- Hediyeden geç haberi olanlar Geç de olsa Tüm hediyeleri yani Başvuru tarihinden itibaren 12 hediyeyi alabiliyorlar mı? Cevap verirseniz Seviniriz. ;))

Apple yılbaşını mahvetmiş... Sanki Apple ürünü alırken Apple sana yılbaşında bedava uygulama vereceğine dair söz verdi... İyilik de yaramıyor nasıl insan bunlar..

geçen sene bir tane hediyesi düzgündü o da score çok başarılı bir oyun hala oynuyorum kendisini

Sonra duymadik demeyi apple tum kullanicukarina 2014 yili boyunca zevkle kulalabilecegi vibratör hediye edecekmis.Aaaa sonra ben duymadim demeyin isteyene kalinlik ve boyut secenekleride varmis.

sıkıyorsa versin imovie gibi applerini bak bakalım ses çıkaran oluyor mu

çerçekten çok boktan hediyeler ya .diger cihazım blackberry z10 kullanıyorum ı da hediyeler verdi aralarında iyi uygulamalar çıktı ama apple cidden hediye vermese daha iyiydi

Yahu adamlar bedavaya veriyor bunlar ister beğen ister beğenme... sanki app store daki beğendikleri beğenmedikleri herşeyi satın alıyorlar da buna burun kıvırıyorlar. nerde boş adam var bunların peşinde işte.

jb yapın böle şeyleri düşünmeyin :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir