Apple, kalp krizini tahmin edecek!

Apple'ın yeni planında iOS'lu tüm cihazlar bir araya gelecek ve bakın ne yapacak...

Apple, kalp krizini tahmin edecek!

Devrimsel yeni bir ürün geliştirme peşindeki Apple'ın, kalp krizlerini tahmin eden bir sensör geliştirmek istediği ortaya çıktı.

THX ve 10.2 çevresel sesin mucidi olan Tomlinson Holman'ın yürüttüğü bir projeye göre, kan akışının damarlardan akarken çıkardığı sesi analiz ederek kalp krizini önceden tahmin etmek mümkün. Apple da bu projeyi, giyilebilir bir bilgisayara adapte ederek, insanları kalp krizinden koruyan bir hizmet sunmayı planlıyor. Giyilebilir bilgisayar olarak da akla ilk gelen cihaz, Apple'ın olası akıllı saati iWacth. Bileğe takıldığı için nabzı dinlemesi son derece kolay olacak iWatch'ın, kalp krizini önceden tahmin edip uyarı veren bir yeteneğinin olması, onun satış patlaması yaşayabileceği anlamına geliyor.

Apple, bu yeni "icat" dışında, iOS için başka sağlık uygulamaları da geliştirmek üzere seferber olmuş durumda. Tüm bunlar Apple'ın çok yakında sağlık endişesi olan insanlara yüksek fiyatlı "akıllı saatler" satmak üzere plan yaptığını düşündürüyor. Elbette iWatch'ın diğer iOS cihazları ile de uyumlu çalışacağını düşünecek olursak, tüm Apple ekosisteminin dev bir sağlık merkezine dönüşeceğini öngörmek de yanlış olmayacaktır.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Cok mantikli adim iste apple sadece bir saat yapmayacak insanlarin ihtiyaclarina cevap verecek iste simdi derim ki insanlar akilli saate gecer. Cunku insanlara kollarindaki cok sevdikleri marka saatlerden vazgecmeleri icin yeterli sebep vermeleri lazim

ABD de applein androidden cok yukarıda olmasının sebepleri arasında kullanıcılara elektronik cihazlarda cok fazla kolaylık sağlaması bulunmakta . Ancak Türkiye'de çoğu özelliği tam anlamıyla işlemiyor ...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir