Apple kampüsü, kuşbakışı videoda!

Apple'ın 2016'da tamamlanması beklenen "UFO'su", bugün yukarıdan bakınca nasıl görünüyor?

Oynat Apple kampüsü, kuşbakışı videoda! Apple'ın 2016'da tamamlanması beklenen dev kampüsü, bugün yukarıdan bakınca nasıl görünüyor?

Apple'ın yeryüzüne inmiş bir uzay gemisini andıran, inşaat halindeki kampüsü için her şey yolunda gitmiyor olabilir. Planlanandan 2.5 milyar daha pahalıya gelen projenin tamamlanması da bir yıl öteye atılmış durumda. Ancak kampüs için çalışmalar devam ediyor. Peki dev yapı, şu an itibariyle nasıl görünüyor?

DJI Phantom 2'ye bir GoPro kamerası monte eden Twitter kullanıcısı jmcminn, Apple'ın milyar dolarlık kampüsünün inşaatının son halini kuşbakışı kaydetmeyi başardı. Videoda kampüsün gerçekten de dev bir uzay aracına benzeyeceği gözlemlenebiliyor. Kampüsün boyutunun büyüklüğü de şaşırtan detaylardan.

Yapının 2016'dan önce tamamlanması beklenmiyor. Düz bir hesapla kampüsün tamamlanmasının iPhone 8'e denk geleceğini söyleyebiliriz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Planlanandan 2.5 milyar daha pahalıya gelmesi ve 1 yıl süre sarkması için Mühendis, mimar ve yöneticilerin matematiği hiç bilmemeleri gerekir :) Haber de bir yanlışlık olduğuna inanıyorum.

@01 Eyl 2014 21:13 http://www.neowin.net/news/apples-spaceship-campus-2-is-2-billion-over-budget-behind-schedule . Ancak bunlar tabi Apple için küçük paralar... ;)

Videolarınızı nasıl bı sunucuda barındırıyorsanız 3 dk dır dönüyor videoyu acabılmek ıcın.

İphone 8 mi :) birde editör olacaklar 2016 ya 7 ancak çıkacaktır. 6 dan sonra 6s 2015 de geleceğine göre ;)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir