Apple, kapalı kapıları yeni iOS için açıyor!

Apple, yeni iOS sürümleri için devrim gibi bir karara imzasını attı; kapıları açmaya karar verdi!

  • Ercan Uğurlu
Apple, kapalı kapıları yeni iOS'lar için açıyor!

Apple, ünlü işletim sisteminin gelecek sürümünün hatalara karşı tam korumalı olması için beta sürümünü herkese açık şekilde test edilmesine karar verdi. 9to5 Mac'ten Mark Gurman'ın haberine göre Apple, önce mart ayında iOS 8.3'ü, ardından da yazın iOS 9'un beta sürümlerini, test için herkese açacak.

Geçtiğimiz hafta iOS 8.3'ün beta sürümünü yazılımcılara açmaya karar veren Apple, bu sürümün üçüncü beta paketini halka da açarak aldığı kararı uygulamaya koyacak. Bu sayede ilk aşamada beta sürümünün 100 bin kişi tarafından test edilmesi bekleniyor. iOS 8.3'ün dağıtımının mart ayında başlaması bekleniyor.

Öte yandan, haziran ayında düzenlenmesi beklenen WWDC 2015 konferasında da iOS 9'un duyurusunu yapacak olan Apple, aynı beta stratejisini iOS 9 için de izleyecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

:) hoşgeldin yeni android

@23 Şub 2015 10:40 bırak betasını, androidin kendini çıktığında alabilen mi var yahu güldürmeyin insanı.

Microsoft beta sürecinde bir devrim yaptı. Şimdi diğerleri de onu takip ediyor...

bu daha yararlı olacak bence sonuçta biz kullanıcılarda denemek hataları bildirmek isteriz ios 9 da şu şarj sorununu mutlaka çözmeleliler ios 8 su gibi şarj harcıyor

Ben apple nin güncelleme stratejisine hayranım en azından en eski modellerine bile güncelleme ve destek veriyor. Ama durum android için aynı değil. Android bi sürüm çıkarır insanı aylarca bekletir güncellemeyi ülke ülke kademe kademe dağıtır. Aylar sonra güncellemeyi alırsın güncelleme hatalarla doludur. Sonra da firma telefondan desteği keser o androidin hataları ile baş başa bırakır. Adalet mi bu siz söyleyin arkadaşlar.

@23 Şub 2015 11:55 Iyi de bunun android ile ne alakasi var, telefon ureticilerinin hatasini yazilima niye buluyorsun arkadasim?

@23 Şub 2015 11:55 Aynen telefon markası ile alakalı bir durum. Güncel kalmak istiyorsan alırsın nexus telefon ne yazılımsal hata ile uğraşırsın nede güncelleme gelmedi diye dert yanarsın.

Adamlar ancak betayı acmaya cesaret ediyor :) windows T.P acıyor !

ios su gibi şarj harcıyor diyen arkadaş sen iosa iftira atmaktan utanmıyormusun sen bizim iosumuza laf etme cüretini nerden buldun kim verdi sana ios dünyada bir numara ios bir bağımluılık sigara gibi bırakamıyorsun

@23 Şub 2015 13:41 Bizim ios derken ? Elin gavuru üretmiyor mu bunu da ?

@23 Şubat 2015 13:41 ios kadar berbat birşey yok 4s te ios 6 geri dönemiyorum yok imzaymış başlamışım imzasına ellerini biraz vicdanına koysunlar ben bile bile geçmedim ios 7 ye lütfen biraz empati kurun ben demiyorum ios 7 yi iptal edin ama ios 6 ya geri dönme şansımız olsun

yine ilkler ve tabi ki yine Apple. tebrikler ve teşekkürler...

@23 Şub 2015 14:09 Hayır ben de iPhone kullanıyorum ama burda tebrik ve teşekkürü hak eden birşey yok. iOS 6'dan sonrası tam tamına fiyasko oldu. Bunu mu tebrik ediyorsun? Fanboy detected.

@23 Şub 2015 17:21 'Fanboy detected' :) iyiymiş. Evet ios 6 sonrasında gelen os lar çok iyi özelliklerle geldi ama stabilite olarak MS ve Android seviyesine düştü hakikaten, aynı fikirdeyim

ios 5 i geri istiyorum apple

iPad Air a gelir mi?

Hayırlı olsun arkadaşlar. Apple ve Google, Microsoft'u takip etmeye resmî olarak başlamıştır. Zaten bu saatten sonra elmayla robotun yapabileceği tek şey Microsoft'un gerisinden gelmek olur. Windows 10 devrimi meyvelerini veriyor. Artık MS önceden olduğu gibi gündemi belirliyor.

Dağıtmışda testçi olmayı istemem açıkcası

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play