Apple kendi mobil operatörünü test ediyor

Gelen bilgiler, teknoloji devi Apple'ın şimdi de mobil operatör olmaya hazırlandığını gösteriyor!

Apple kendi mobil operatörünü test ediyor

Gelen yeni bilgiler, Apple'ın ABD'de kendi mobil sanal şebeke operatörü (MVNO) hizmetini denemeye başladığını gösteriyor. Business Insider kaynaklı haberlere göre Apple, ABD ve Avrupa'da bu konuyla ilgili bir dizi görüşmeler yapıyor.

Şirkete yakın kaynaklar Apple'ın MVNO hizmetini ABD'de denediğini ve Avrupa'da ise telekomünikasyon  şirketleriyle müzakere aşamasında olduğunu söylüyor.

Apple'ın geçen yıl iPad Air 2'de Apple SIM teknolojisini sunması şirketin MVNO hizmetine geçebileceği öngörülerini arttırmıştı. Bu açıdan bakıldığında MVNO hizmeti şirket için mantıklı bir adım gibi görünüyor. Apple SIM kullanıcılara, SIM değiştirmeden operatörler arasında geçiş yapabilme imkanı sağlıyordu.

Apple'ın MVNO hizmetini tam olarak başlatmasının 5 yıla kadar sürebileceği ifade ediliyor. Şimdilik herşey olumlu fakat şirket bu hizmeti sunmaktan vazgeçebilir de. Gidişatın ne yönde seyredeceğini bekleyip göreceğiz.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bi elma eksikti zaten

keşke türkiyeye de gelseydi. cihaza özel indirimli kampanyaları falan da olurdu zaten direkt geçerdim en azından buradaki kazıkçı mobil soygunculara param gitmemiş olurdu.

@04 Ağustos 2015 15:52 Sen oyle san.

Tarifeler 50 TL den başlar o zaman

Applecell kulaga hos geliyor

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir