Apple kendine zarar veriyor!

Bugün zaferlere alışan Apple, aslında kendi ayağına kurşun sıkıyor olabilir mi?

Apple kendine zarar veriyor!

Patent savaşına tam gaz devam eden ve Samsung başta olmak üzere rakipleri HTC ve Motorola ile defalarca mahkemelik olan Apple, kendi ürünlerine benzediğini iddia ettiği rakip ürünleri değiştirmeye çalışıyor.

Ancak diğer yandan rakip ürünleri değiştirmek için uğraşan rakip şirketler, daha yeni ve yaratıcı bir ürün ortaya çıkarırken, Apple ise sadece açtığı dava ile kalıyor ve avukatlarına para dökmeye devam ediyor. Yani Apple, bu yarışta bir bakıma rakiplerinden geride kalıyor.

Elbette 17 bin yazılım patentinin sahibi olan Apple, bu gücünü kullanarak rakiplerine meydan okuyor; ancak tasarım da dahil ufak değişikliklerle rakiplerinin telif hakkından kurtularak kendi özel ürünlerini ve teknolojilerini geliştirmesi işten bile değil.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen Apple'ın patent savaşına ara vereceğini düşünmek için ise şu an için oldukça erken diyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

evet buna bende katılıyorum apple eskiden en kaliteli ürünleri üretir en yenilikçi fikirleri barındırır ve yeni ürünleri üretirdi fakat galaxy SII nin de çıkmasıyla bu tersine döndü artık yeni işlemcileri ilk samsungda görüyoruz sonra İphoneda ilk başta samsung kameranın çöznürlüğünü arttırıyor sonra apple artık samsung ilerleyen apple ise takipçi konuma geldi .

aplle iyice sıktı artık yani baydı

yok canım apple dikdörtgen ovaliyle uzay çağında da birinci olacak

beter olsun o kurtlu elma inşAllah Apple tez zamanda batar...

evet gerçektende samsung galaxy serisi ile apple ile neredeyse yer değiştirme konumuna geldi.

android eksik kaldığı bazı yerler var. mime/ssl enterprise wpa gibi.
bunlarıda düzeltmesi gerekiyor bunun dışında pek bir sııntı görmüyorum android üzerinde

Apple kendi göletinde boğulacak, microsoft'u da aynı kader bekliyor.

Apple avukatlarına para döktüğüyle kalıyor denmiş ama o avukatlar şirket avukatıdır adamların herhangi bir davası olmasa bile şirkette çalışmaya devam edecekler. Adamlar avukata neden boşa para versin tabii ki hem elinin altında tutacak hem de kullanacak tabi, ama bu demek değildir ki patent kavgalarını haklı buluyorum.

Sen de yorum yaz