Apple, Maps'deki en büyük hatayı düzeltti

Apple'ın haritalarında en çok dalga geçilen bu görüntü, sessiz sedasız tarihe karıştı!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple, Brooklyn Bridge fotoğrafını düzeltti
Onarılan halini görmek için tıklayabilirsiniz

Apple'ın iOS 6'yla beraber sunduğu yeni haritaları, sunduğu verilerin kalitesinin yetersiz olması gerekçesiyçe çok konuşuldu. Haritalarda göze en çok çarpan hatalardan biri de New York'daki Brooklyn Bridge'in "erimiş" gibi görünmesiydi.

Apple geçtiğimiz günlerde CEO'su Tim Cook yoluyla iOS 6'daki Maps'i düzelteceklerini söylemiş, mevcut hatalar için özür dilemişti. Şimdi ise Apple'ın haritalardaki bazı fotoğrafları onaran güncellemesi ortaya çıktı. Güncellemenin Brooklyn Bridge'in 3 boyutlu Flyover fotoğraflarını düzelttiği ve köprüyü ihtişamlı görünüşüne kavuşturduğu söyleniyor.

Bununla birlikte güncelleme henüz tüm kullanıcılara sunulmadığından bazı iOS 6 kullanıcıları köprüyü yıkık haliyle görmeye devam ediyorlar. Güncellemenin 1-2 gün içinde iOS 6'lı tüm iPhone ve iPad kullanıcılarına ulaşması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bence boşuna cebelleşiyorlar...

bunlar fazlasıyla lüzumsuz şeyler. piyasada bu tip boş-beleş işlerle ilgilenen zaten bir yığın firma var. bilişim ve teknoloji devi sevgili Apple'ın daha hayata geçirmesi gereken birçok devrimsel ürün olduğu için böyle saçmalıklara zaman ayıracağını pek sanmıyorum...

google ve microsofta bağlı kalmadan harita yapmak istediler ve ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Artık ne kadar sıvasalar da üstesinden gelemezler.

bir çok devrimsel ürün?iphene yeter niye yeni bir şey çıkarsınlar ismini değiştirseler yeter size

Google maps varken ben niye bir delilik yapıp ta şunu kullanayım?Google maps yanında bu solda sıfır.

millet maps derdine düşmüş sanarsın 7/24 haritadalar

Sen de yorum yaz