Apple, McLaren'i kesinlikle satın almıyor...

McLaren'den gelen açıklama, Apple'ın firmayı satın alma görüşmelerini tamamen yalanladı...

  • Levent Öztürk
Apple, McLaren'i kesinlikle satın almıyor!

Geçtiğimiz gün Financial Times, Apple'ın McLaren'i satın almak için görüşmeler yaptığını söyleyerek üç farklı isimsiz kaynak göstermişti. Ancak McLaren ile görüşen Jalopnik.com, firmanın bu iddiaları tamamen yalanladığını söylemekte.

McLaren'in tek satırlık resmi açıklaması, McLaren'in Apple ile potansiyel bir yatırım hakkında herhangi bir görüşmede olmadığını belirtmekte. McLaren'den bir kaynak ile görüşen internet sitesi, bu iddiaların bir temeli olmadığını, herhangi bir tablonun veya satın almanın olmadığını öğrendiklerini söylemekte.

Ayrıca bu kaynak, McLaren'in, Mumtalakat gibi küçük yatırımcılarından birinin Apple tarafından satın alınmasının da Apple'ın firmayı alması için yeterli olmayacağını belirtmekte. Mumtalakat, sadece otomotiv grubunun yarısına sahip durumda ve değerli Applied Technologies Group veya Formula One takımında herhangi bir paya sahip değil.

Ancak FT'nin ilk hikayesinin arkasındaki gazetecilerden biri olan Tim Bradshaw, gazetenin ilk haberinin arkasında durduğunu belirtmekte...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

apple kim ki? McLaren'ı alacak?

@grezimonk aglama yavrum gec biraz legolarla oyna

appleın 2015 geliri 233700 milyon dolar, mclaren 2015 geliri 616 milyon dolar. Kaynak wikipedia. Yani 380 kat daha fazla kar etmiş. Apple fanları sağolsun bir dev yaratmışlar.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play