Apple, Microsoft'u yine ikiye katladı!

Apple, en büyük rakibi Microsoft'u bir kez daha ikiye katlamayı başardı. Hem de bakın hangi konuda.

Microsoft, dünyanın en değerli ikinci markası!
Microsoft, dünyanın en değerli ikinci markası!

Forbes'in son raporu, Microsoft'un dünyanın en değerli ikinci markası olduğunu ortaya çıkardı.

Forbes'in son üç yılı temel alan raporuna göre Microsoft'un değeri, 63 milyar dolar seviyesine ulaşmış bulunuyor. Firma, 15. mali yılının son üç aylık döneminde 5.48 milyar dolar işlem geliri ve 23.2 milyar dolar gelir elde etti. Rapor, Microsoft'un telefon satışlarının Nokia'yı satın alması dolayısıyla büyük bir sıçrama kaydettiğini söylüyor. Ancak tüm bunlara rağmen Microsoft, Forbes'in raporuna göre dünyanın en değerli markası koltuğunu Apple'a teslim etti.

Forbes'e göre Apple'ın değeri, 124.2 milyar dolarla Microsoft'u neredeyse ikiye katlıyor. Bunda Apple'ın ürün satışlarının yanında, markasının dünya çapında tanınmasının rolü büyük.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

İsterse 10 katlasın hemen hemen herkesin gözünde Microsoft daha büyük bir firma şeklinde.

Benim nazarımda Microsoft bir numaradır. WP' li Lumia kullanıyorum kafam rahat çok seviyorum. Çürük elmaya o kadar para vermem arkadaş. Verenlere de saygı duyarım.

Apple maddi yönden birinci olabilir ama manevi yönden Microsoft her türlü birinci.

Ms 1970 ten beri ya birinci ya ikinci apple 3 yıldır orda :) dalga konusu

Apple, logosunu tuğla üstüne basıp 10 katı fiyattan satsa Microsoft u 5 e de katlar. Apple ın arkasında her durumda onu destekleyen sadık kullanıcıları var.

@08 Kas 2014 14:20 biz onlara enayi diyoruz

Apple Amerikan doları gibi değerinin 10 katı abartılarak satış rekorları kırması sağlanıyor. 50 Dolar etmeyen plastik parçasına 3000 TL veren kişiler cihazlarına dikkatle baksınlar. Bu plastik benim 30 yada ne kadar ise günlük çalışmam eder mi diye düşünsünler ? Velhasıl burada forbes Apple i yine gazlamış Microsoft Gibi bir firmanın iki katı demiş. Bende forbese ufak at civcivler yesin diyorum. İktisat işte fal bilimi. Geçmişten al yarın böyle olur diye salla..

Apple devamlı satın almasından dolayı olabilşr... beat fln

Apple'ın dünya çapında tanınmasıyla ne alakası var.Microsoft'da dünya çapında tanınıyor.Biz söylelim neden daha değerli olduğunu.3 kuruşa Mal ettiği ürünleri astronomik rakamlara sattığı için .En büyük sebebi budur.

@08 Kas 2014 16:27 ee ona bakılırsa kıytırık win vistadan beri işletim sistemleri 400-500 liraya satılıyor ederi 80 lira bile olsa iyi

Apple her şeyi pahalı satıyor. Sebebi bu.

Kimse herhalde windows firmasinin bi ayaginin cukurda oldugunu farketmedi laptop alanlar disinda su an kimse win e para kaptimiyor ben bosu bosuna niye kalkip isletim sistemine o kadar para vereyim sonra bana kalksin yenisini parayla satsinki su an ulkemizde dahil olmak uzere bircok ulkede crack li win office kullaniliyor hala wp li telefonlari alan mallar olsada yakinda onlarinda bi alicisi kalmayacak laptoplarda zorla sattigi isletim sistemi haricinde bir geliri kalmayinca ben gorurum sizin bilgilerinizi kimlere satmaya basladigini

Win su an her anlamda apple ile savasmaya calisiyor tablet telefon mobil isletim sistemi mobil store bilgisayar isletim sistemi ama sunun bilincinde degiller apple tablet telefon ve isletim sistemi yonunden su an win i 10 a katlar hem cok daha tecrubeliler hemde bi tasarim anlayislari var sakin bana kalkip bundan kac yil once win tablet yapmisti zaten demeyin hepiniz biliyorsunuz ki tableti apple bulmadi ama hepiniz tableti apple ile tanidiniz ve satislarinin patlamasini apple sagladi win su an her anlamda apple dan geride ve daha da geriye dusmeyi hak ediyor su an apple in tek rakibi olarak google i goruyorum o kadar win bi aygi cukurda bi sirket sadece

Microsoft her türlü daha güçlü bir firma

sevgili Apple sadece acemi microsoftu ikiye katlamaz bunu dörtle çarpıp birde sekize böler....ama anlayana tabi ki...

@09 Kas 2014 21:39 2'ye katlayıp 4'le çarpıp 8'e bölerse başlangıçtaki sayıyı elde eder :D

@10 Kas 2014 13:59 güzel kapak olmuş

harbi fena kapak olmuş :):)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir