Apple Music, büyümeye devam ediyor

iPhone ve iPad satışlarındaki düşüşle üzülen Apple, en azından yeni "kahramanıyla" sevindi!

  • Ercan Uğurlu
Apple Music, büyümeye devam ediyor

Son çeyrek sonuçları ile küçük çaplı bir şok yaşayan Apple, online müzik servisi noktasına sonradan dahil oldu ancak çok hızlı şekilde büyümeye devam ediyor. Global çapta geçtiğimiz şubat ayında 11 milyon üyeye sahip olan Apple Music, son iki ayda hızlı yükselişini sürdürerek 2 milyon abone daha kazandı. Şu an 13 milyon Apple Music abonesi bulunuyor.

Ülkemizde de şubat ayında hizmete sunulan Apple Music, kısa süre içinde ülkemizdeki Apple kullanıcıları tarafından takibe alındı. Bu pazarda Spotify ve Deezer ile rekabet halinde olan Apple, avantajı kuşkusuz Apple markalı akıllı telefonların fazlasıyla yaygın olarak kullanılmasıyla yakalıyor.

Öte yandan iOS dışında Android ve diğer platformlardan da erişilebilmesi, rekabette avantaj kaydediyor. Spotify, 6 yıldır bu alanda hizmet vermesine karşın 30 milyon aboneye sahip. Apple ise geçtiğimiz haziran ayında duyurulmasının üzerinden 1 yıl geçmeden 13 milyon aboneye erişmiş durumda. Muhtemelen bu hızla büyümeye devam ederse, online müzik servisleri arasında zirveye yerleşmekte gecikmeyecektir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Tabii Apple yapınca "aaa en iyi müzik servisi hemen kaydolayım"... fanboyluğun daniskası.

Apple Music Spotify'dan her bakımda üstün. Fakat Android sisteminde geliştirilmesi gerekiyor. Olur olmaz yerlerde program çöküyor. Hala beta.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost