Apple Music, Spotify'ı daha da büyüttü!

Görünüşe göre Apple, bu kez rakiplerini geriye çekemedi; hatta daha da büyümelerini sağladı!

  • Levent Öztürk
Apple Music, Spotify'ı daha da büyüttü!

Apple Music, geçtiğimiz Haziran ayında hizmete girdi ve Spotify, Google Play Music, Tidal için bir alternatif olmayı başardı. Ancak bu durumun, Spotify'ın üye sayısını geçtiğimiz on ayda aşağıya doğru çektiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hatta görünene göre bu durumun tam tersi gerçekleşmiş durumda. Reuters ile konuşan Spotify VP'si Jonathan Forster, Apple'ın bu alana adım atmasının "yayınların profilinin yükselmesine" sebep olduğunu söylemekte: "Apple Music başladığından beri, daha hızlı büyüyoruz ve eskiye göre daha fazla kullanıcı ekliyoruz."

Spotify yardımcı başkanı açıklamasına devam ederken, müzik yayını marketinin eğer rakip firmaların birbirlerinin müşterilerini çaldıkları veya maksimum kullanıcı sayısında bir sınır olduğu bir konumda olsaydı "berbat bir iş" olacağını da belirtmekte. Spotify, Mart ayında yaptığı açıklama ile 30 milyon ücretli üyeye sahip olduğunu ve ayrıca bedava kullanıcılara da sahip olduğunu söylemekteydi. Firma, yılda 10 milyon ücretli üye eklemeye devam ediyor.

Ama Spotify'ın liderlik konumunda çok rahat olduğunu söylemek mümkün değil. Firma, yeni video projelerini duyurmuş durumda ve çalışmalarına devam ediyor. Video, yayın hizmetinin zaten sunduğu bir şeydi ve yeni eklenen özellikler, firmanın kullanıcılar ile sanatçıları, performansları, röportajları, belgeselleri ve daha pek çok etkinliği yakınlaştırmaya devam etmeye kararlı olduğunu gösteriyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Spotify da her şarkı var. Hem eski hem az bilinen şarkılar bile var. 10 tl bence çok uygun Spotify için. Apple Music bence çok kötü.

@12 Mayıs 2016 21:21 tamam güldük :) hadi git şimdi...

Spotiye giriş var çıkış yok aman uzak durun adamlar 3 kere mail atmama ragmen hesabi kapatmadilar

@13 Mayıs 2016 01:18 Banka ile gorusup hesabindan para cekmelerini engelliyebilirsin.

spotify üyeliği yapıldığında müzik dinlerken kotadan gidiyor mu?

valla aylik 10€ civari bir ücret istiyorlar. Kusura bakmasinlar da baska bir esprisi de yok. Tamam kabul ediyorum daha müzik bazinda veri bankalari o kadar genis olmasa da, 25€ ya amazon müzik + film + ücretsiz kargo dan yararlaniyorum. ve bu ücret yillik ! (ögrenciler icin tabi ki. Normal de yillik 35 40€ sanirim)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost